[VIDEO] SP Kvalifikacije: Njemačka i Češka deklasirali svoje protivnike

Odigrane su i posljednje utakmice skupine C europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a iako se već od prije znalo koje momčadi prolaze dalje, donosimo Vam pregled današnjih susreta.

Češka je očekivano potvrdila treće mjesto sigurnom i rutiniranom 5:0 pobjedom protiv San Marina. Već u osmoj minuti Jankto je prizemno centrirao, a Krmenčik zabio za 1:0. Isti igrač u 23. minuti je nakon centaršuta Dočkala iz slobodnog udarca glavom povisio na 2:0, a 3:0 postavio je Kopić četiri minute kasnije. U 71. minuti Filip Novak iskoristio je lijepo proigravanje prsima Klimenta i zabio uz samu stativu za 4:0, a konačni rezultat postavio je Vaclav Kadlec, koji je dočekao loptu Dočkala i zabio za 5:0.

Norveška je uspjela pobijediti Sjevernu Irsku s minimalnih 1:0, no gosti su ostali drugoplasirani i izborili play-off. Jedini gol postigao je Johansen u 71. minuti iz mrtvog kuta s goal-out linije.

Rezervna momčad izravnih sudionika Mundijala, Njemačke, poigrala se s momčadi Roberta Prosinečkog. Azerbajdžan je izgubio 5:1, a već u devetoj minuti Leon Goretzka je nakon kornera zabio za 1:0. Gosti se vraćaju pogotkom Sheydaeva nakon odličnog soloprodora u 34. minuti, no u nastavku Elf ubacuje u brzinu više i dolazi do pobjede. Prvo je u 54. minuti Sandro Wagner nakon centaršuta Brandta glavom zabio za 2:1, da bi deset minuta kasnije Rudiger glavom nakon Kimmichovog kornera povisio na 3:1. Nakon prizemnog centaršuta Sanea u 66. minuti Goretzka je svojim drugim pogotkom postavio 4:1, prije nego je konačni rezultat postavio Emre Can golom s 25 metara devet minuta prije kraja.

Europske kvalifikacije za SP 2018., deseto kolo, skupina C:

Češka 5:0 San Marino (Krmenčik 8., 23., Kopić 27., Novak 71., Kadlec 83.)

Norveška 1:0 Sjeverna Irska (Johansen 71.)

Njemačka 5:1 Azerbajdžan (Goretzka 9., 66., Wanger 54., Rudiger 66., Can 81. / 34. Sheydaev)