[VIDEO] SP Kvalifikacije: Njemačka izborila put u Rusiju, Norvežani deklasirali San Marino

Nakon što je u ranijem terminu Češka s 2:1 u gostima slavila protiv Prosinečkovog Azerbajdžana, večeras su odigrane i preostale dvije utakmice skupine C europskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju.

Derbi skupine, koji je odlučivao o izravnom putniku na Mundijal igrao se na Windsor Parku u Belfastu, gdje je Njemačka s lakoćom pobijedila Sjevernu Irsku 3:1 i osigurala plasman u Rusiju. Već u drugoj minuti Joshua Kimmich povratnom loptom pronašao je Rudyja, koji eurogolom s 30 metara zabija gol u same rašlje za prednost Nijemaca. U 21. minuti Thomas Muller pronašao je Wagnera, a on još jednim dalekometnim udarcem povisio prednost Elfa na 2:0. Četiri minute prije kraja Kimmich je poluvolejom zabio za 3:0, a Magennis je u sudačkoj nadoknadi samo smanjio na konačnih 3:1.

U utakmici igranoj samo za prestiž Norveška je u gostima s 8:0 deklasirala San Marino. Već u osmoj minuti Joshua King pronašao je Henriksena, koji je načeo mrežu domaćina. Sam King povisio je na 2:0 golom iz kaznenog udarca u 15. minuti, a isti igrač samo dvije minute kasnije iskoristio je pomutnju domaće obrane i zabio za 3:0. Pet minuta prije kraja prvog dijela Elyounoussi je prekrasno izvedenim slobodnim udarcem zabio za 4:0, prije nego je isti igrač iz novog slobodnog udarca zabio za 5:0. U 59. minuti nakon kornera Selnaes je eurogolom povisio na 6:0, a u 69. minuti Elyounoussi je došao do svog hat-tricka glavom nakon kornera Soderlunda. Konačnih 8:0 postavio je Linnes tri minute prije kraja.

Europske kvalifikacije za SP 2018., deveto kolo, skupina C:

Sjeverna Irska 1:3 Njemačka (Magennis 90+3. / 2. Rudy, 21. Wagner, 86. Kimmich)

San Marino 0:8 Norveška (8. Henriksen, 15. – 11m, 17. King, 40., 48., 69. Elyounoussi, 59. Selnaes, 87. Linnes)