[VIDEO] SP Kvalifikacije: Novi Zeland izborio interkontinentalni play-off

Fifa.com

Novi Zeland nije dozvolio senzaciju i plasirao se u interkontinentalni play-off. Ova otočna država u uzvratnoj je utakmici finala oceanijskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju remizirao sa Solomonskim Otocima 2:2 i na taj način samo povećala prednost od 6:1 stečenu na North Harbour Stadium u Aucklandu.

Solomonci su se u Honiari, na domaćem Lawson Tama Stadium, dobro držali samo do 14. minute, kada je Bevan nakon odbijene lopte zabio za prednost gostiju. Samo sedam minuta kasnije Gagame je autogolom glavom povisio na 2:0, a remi su domaćoj momčadi donijeli Lea’alafa i Faarodo, obojica postigavši pogotke iz kaznenih udaraca.

Sada Novozelanđanima ne preostaje ništa drugo, osim čekanja na ime svog protivnika. To će biti petoplasirana momčad južnoameričkih kvalifikacija, a tko će to biti saznati ćemo 10. listopada. Među kandidatima za protivnika su Kolumbija, Urugvaj, Čile, Argentina, Peru, Paragvaj i Ekvador i izvjesno je kako je pred Novim Zelandom težak zadatak ukoliko se želi plasirati na Mundijal.

Oceanijske kvalifikacije za SP 2018., finale, uzvrat:

Solomonski Otoci 2:2 Novi Zeland (Lea’alafa 28. – 11m, Faarodo 78. – 11m / 14. Bevan, 21. – ag Gagame) – Ukupni rezultat 3:8