[VIDEO] SP Kvalifikacije: Pobjeda Ukrajine, remi Republike Irske i Austrije

Odigrane su tri utakmice popodnevnog dijela europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji, u kojima smo vidjeli dva remija i devet pogodaka.

U skupini D Moldavija je sa Gruzijom remizirala 2:2 i ostala na posljednjem mjestu skupine. U 15. minuti Cociuc je izveo slobodni udarac, a Ginsari podmetnuo nogu za 1:0. U 36. minuti Antonius je iskoristio prizemni centaršut Antoniuca i povisio na 2:0, no Gruzijci se vraćaju u nastavku. Prvo je u 66. minuti Katcharava uposlio Merebashvilija, koji smanjuje na 2:1, da bi samo četiri minute kasnije Kazaishvili iskoristio pomutnju nakon slobodnog udarca i donio bod Gruziji.

U drugom susretu iste skupine Republika Irska u posljednjim minutama izvukla je bod protiv Austrije, završilo je 1:1. Poveli su Austrijanci u 31. minuti preko Hintereggera, koji je iskoristio prizemni centaršut Alabe iz kornera. Međutim, pet minuta prije kraja Walters je iskoristio katastrofalnu pogrešku stopera Dragovića i donio bod otočkoj momčadi.

U našoj skupini I odigrana je jedna utakmica, u kojoj je Ukrajina s 2:1 pobijedila Finsku. Svi pogotci pali su u nastavku, a prvo je u 51. minuti Yarmolenko iskoristio lijepu loptu Malinovskog, koji puca, golman mu brani udarac, no na loptu je natrčao Konoplyanka i zabio za 1:0. Finci se vraćaju u egal u 72. minuti kada Pohjanpalo glavom izjednačuje, no svega tri minute kasnije Rakitsky je prizemno centrirao, a Besedin donio pobjedu Ukrajincima.

Europske kvalifikacije za SP 2018., šesto kolo:

Skupina D

Republika Irska 1:1 Austrija (Walters 85. / 31. Hinteregger)

Moldavija 2:2 Gruzija (Cociuc 15., Antonius 36. / 66. Merebashvili, 70. Kazaishvili)