[VIDEO] SP Kvalifikacije: Poljska izborila Rusiju, Danci u dodatne kvalifikacije

U skupini E europskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju odigrane su utakmice posljednjeg, desetog kola, a saznali smo i konačno stanje na ljestvici.

Poljska na Stadionu Narodowy u Varšavi nije smjela izgubiti od Crne Gore, ako je htjela osigurati izravan prolazak na Mundijal. I nije izgubila, čak štoviše, upisala je 4:2 pobjedu. Već u šestoj minuti Zielinski je iz prve pronašao Maczynskog, koji je zabio za 1:0, prije nego je Lewandowski deset minuta kasnije pronašao Kamila Grosickog, a on povisio na 2:0. Do kraja utakmice 12 minuta prije kraja Mugoša je samo atraktivno škaricama uspio smanjiti na 2:1, prije nego je Žarko Tomašević iskoristio prizemni centaršut Fatosa Bećiraja i izjednačio. Ipak, pet minuta prije kraja Robert Lewandowski iskoristio je katastrofalnu pogrešku stopera i zabio za 3:2, da bi u 87. minuti Stojković zabio autogol za konačnih 4:2.

Danska je, osim što je osluškivala situaciju iz Poljske, ugostila Rumunjsku na Telia Parken u Kopenhagenu i remizirala 1:1 te potvrdila play-off. Christian Eriksen je zabio gol iz kaznenog udarca u 59. minuti za vodstvo Danaca, a dvije minute prije kraja Deac je nakon centaršuta izjednačio i donio bod Rumunjima.

U potpuno nebitnoj utakmici Armenija je na gostovanju remizirala s Kazahstanom 1:1. U 26. minuti Pizzelli je okomitom loptom pronašao Henrikha Mkhitaryana, koji je lobom zabio za vodstvo Armenaca. Nakon centaršuta Murtazayeva Turysbek je glavom u 62. minuti izjednačio i donio bod domaćinima.

Europske kvalifikacije za SP 2018., deseto kolo, skupina E:

Poljska 4:2 Crna Gora (Maczynski 6., Grosicki 16., Lewandowski 85., Stojković 87. – ag / 78. Mugoša, 83. Tomašević)

Danska 1:1 Rumunjska (Eriksen 59. – 11m / 88. Deac)

Kazahstan 1:1 Armenija (Turysbek 61. / 26. Mkhitaryan)