[VIDEO] SP Kvalifikacije: Prijović prvijencem odveo Srbiju na Mundijal nakon osam godina!

Odigrane su utakmice posljednjeg, desetog kola europskih kvalifikacija skupine D za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju i saznali smo koje momčadi su prošle dalje.

“Dosta priče, imaš šansu. Šuti, igraj, bori se i pobijedi. Sad ili nikad, da prekinemo ovo prokletstvo“, ovim riječima srbijanski komentator započeo je povijesni susret Srbije i Gruzije, koji je izravno odlučivao o prolasku na Mundijal. Srbiji je na Stadionu Rajka Mitića igrala samo pobjeda, ne bi li se direktno plasirala u Rusiju, što je i ostvarila. Doduše, teže od očekivanog, ali s minimalnih 1:0 srušena je Gruzija i san je postao realnost, Beli Orlovi plasirali su se na Svjetsko prvenstvo. Ipak, Gruzijci su u prvom dijelu bili bolji. Napadali su, Stojković je upisao nekoliko vrlo lijepih obrana, a gosti su imali više lopte u nogama. No, u nastavku smo gledali potpuno drugu priču. Srbija je bila bolja te okrunila inicijativu u 74. minuti. Branislav Ivanović povukao je polukontru i uposlio Mitrovića, koji je prizemno centrirao, a Prijović klizećim startom svojim prvijencem zapalio Marakanu i odveo Srbiju na veliko natjecanje nakon punih osam godina, točnije 2 920 dana.

Paralelno s ovom utakmicom igrao se i dvoboj između Walesa i Republike Irske, koji je odlučivao o putniku za play-off. Irci su pobijedili s minimalnih 1:0 i izborili dodatne kvalifikacije. Hendrick je u 57. minuti iskoristio pogrešku gostujuće obrane i prošao po lijevoj strani te prizemno centrirao, a James McClean zabio za pobjedu Iraca.

Nebitnu utakmicu u Kišinjevu su odigrali Moldavija i Austrija, a završilo je 1:0. Austrijanci su iskoristili crveni karton, kojeg je zaradio Ionita te nakon duge akcije iz kornera preko Schauba u 69. minuti došli do minimalne pobjede.