[VIDEO] SP Kvalifikacije: Remiji obilježili pretposljednji dan afričkih kvalifikacija

Egipćani su potvrdili nastup na Mundijalu.

Odigrano je i posljednje, šesto kolo skupine E afričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju nagodinu, a reprezentacije su igrale samo za prestiž, s obzirom da je Egipat još prošli mjesec osigurao Mundijal.

U prvoj utakmici Kongo je remizirao s Ugandom 1:1. Poveli su domaći već u desetoj minuti kada je Baudry nakon lijepe akcije zabio za vodstvo Konga. Ipak, čim se krenulo sa centra Karisa je centrirao, a lopta u čudnom luku ušla u mrežu te je susret završio 1:1.

I druga utakmica završila je s identičnih 1:1. Egipat je u Gani poveo sjajnim golom Abdelrazeka u 61. minuti, no samo četiri minute kasnije Gyasi je udarcem s ruba kaznenog prostora donio bod domaćinu.