[VIDEO] SP Kvalifikacije: Senegal osigurao Mundijal, Nigerija potvrdila prolaz

Saznali smo ime nove zemlje na Svjetskom prvenstvu.

Odigrane su dvije utakmice afričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji, koje su ušle u posljednju fazu.

U skupini D Senegal je u ponovljenoj utakmici gostovao kod Južnoafričke Republike, pobijedio 2:0 i izborio Mundijal. Već u 12. minuti Sadio Mane je uposlio Sakha, koji je doveo Senegalce u vodstvo. Autogol Mkhize iz 38. minute dodatno je otežao posao domaćinu, koji do kraja susreta nije uspio postići pogodak, što je značilo da je Senegal postao 24. sudionik Svjetskog prvenstva.

U drugoj utakmici, igranoj za prestiž, Alžir je ugostio Nigeriju. Nigerijci su već od prije osigurali put u Rusiju, dok su Alžirci završili kao posljednji u skupini. Završilo je 1:1, a prednost Nigeriji donio je Ogu u 63. minuti, prije nego je Yacine Brahimi iz kaznenog udarca donio bod domaćinu.