[VIDEO] SP Kvalifikacije: Šok za SAD, izgubili od posljednje momčadi i ispali!

Završene su kvalifikacije i u Sjevernoj Americi, a nakon današnjih utakmica posljednjeg, šestog kola kvalifikacija, poznate su i momčadi koje su izborile Mundijal ili dodatne kvalifikacije za isti.

Honduras je priredio pravu senzaciju i pobjedom nad Meksikom osigurao dodatne kvalifikacije. El Tri je prema očekivanju poveo kad je Oribe Peralta izbjegao zaleđe i lakoćom poentirao za 1:0. Ipak, domaćin se vraća preko Elisa, koji je glavom nakon centaršuta u 17. minuti izjednačio. Carlos Vela bio je neumoran danas i u 37. minuti konačno je okrunio bolju igru Meksika golom nakon polukontre i nakon kornera, no Ochoa je u 53. minuti nespretno postigao autogol, koji je vratio Honduras u igru. A svega sedam minuta kasnije Quioto se našao sam pred golmanom i odveo Honduras do play-offa.

I Panama je trebala pobijediti da bi prošla dalje, što je i napravila i to protiv vrlo neugodne Kosta Rike. U 36. minuti Venegas je pobjegao svojoj obrani i lobom zabio za 1:0. No, braća Torres u 52. i 88. minuti preokrenula su rezultat i odvela Panamu u Rusiju.

A kao najveći tragičar definitivno su ispale Sjedinjene Američke Države, koje su poražene od posljednjeplasiranog Trinidad i Tobaga. Iako su u rukama imali izravni put na Mundijal, zbog drugih rezultata nisu izborili ni play-off. Poveli su domaćini autogolom Gonzaleza u 17. minuti, a 20 minuta kasnije Jones je eurogolom s 35 metara povisio na 2:0. Do kraja susreta samo je Pulišić uspio smanjiti, no to nije bilo dovoljno za prolaz.

<iframe width=”854″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/PKjFKSg8xRU?ecver=1″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Sjevernoameričke kvalifikacije za SP 2018., šesto kolo:

Honduras 3:2 Meksiko (Elis 34., Ochoa 53. – ag, Quioto 60. / 17. Peralta, 37. Vela)

Panama 2:1 Kosta Rika (G. Torres 52., R. Torres 88. / 36. Venegas)

Trinidad i Tobago 2:1 SAD (Gonzalez 17. – a/g, Jones 37. / 47. Pulišić)