[VIDEO] SP Kvalifikacije: Španjolska rutinirano do pobjede, Italiji samo bod

Skupina G europskih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo odavno je riješena. Znaju se sudionici samog Mundijala, ali i play-off faze, no utakmice su se morale odigrati.

Španjolska je očekivano s 3:0 deklasirala Albaniju. Već u 16. minuti Isco je pronašao Rodriga, koji poluvolejom u padu donosi Furiji prednost. Isco se i sam upisao u strijelce u 24. minuti, nakon što je primio loptu od Kokea, a samo tri minute kasnije Odriozola je s desne strane centrirao, a bivši igrač Barcelone Thiago Alcantara glavom postavio konačnih 3:0.

Italija je začuđujuće samo remizirala s Makedonijom, bilo je 1:1. Povela je Italija u 40. minuti, kada je Ciro Immobile nakon asistencije Insignea prizemnom loptom pronašao Giorgija Chiellinija, koji je zabio za 1:0. Makedonci u 77. minuti preko Trajkovskog izjednačuju. Nakon loše ispucane lopte talijanskog vratara na pravom mjestu se našao Trajkovski i zabio za 1:1.

U utakmici igranoj za prestiž Izrael je pogotkom Tibija nakon kornera iz 22. minute pobijedio Lihtenštajn 1:0.