[VIDEO] SP Kvalifikacije: Srbija srušila Republiku Irsku u Dublinu i došla na milimetar do Rusije!

Europske kvalifikacije za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju u punom su jeku, a odigrane su utakmice osmog kola skupine D u kojima smo vidjeli kako su se rezultati poklopili Srbiji, koja je na pragu Svjetskog prvenstva.

Austrija je na domaćem terenu samo remizirala sa Gruzijom 1:1 i tako ostala bez šanse za izravni plasman u Rusiju. Već u osmoj minuti Gvilia je uz samu stativu postigao pogodak za vodstvo gostiju, no Schaub je dvije minute prije odmora poluvolejom postavio konačnih 1:1.

Wales se dugo mučio protiv Moldavije na gostujućem terenu, no deset minuta prije kraja Hal Robson-Kanu glavom je nakon centaršuta Woodburna donio vodstvo Velšanima. Konačnih 2:0 postavio je Ramsey u sudačkoj nadoknadi udarcem s ruba kaznenog prostora.

Aleksandar Kolarov odveo je Srbiju na korak do Mundijala. Nakon lijepe prizemne lopte Filipa Kostića odličnim udarcem uz pomoć grede donio je Orlovima pobjedu nad Republikom Irskom od 1:0.