[VIDEO] SP Kvalifikacije: Švedska i BiH do uvjerljivih pobjeda, Švicarska svladala Latviju

Popodnevne utakmice petog kola europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji su iza nas, a vidjeli smo dvije uvjerljive pobjede i dvije utakmice bez pogodaka.

U skupini A igrala se samo jedna utakmica, u kojoj je Švedska na Friends Areni sa 4:0 pobijedila Bjelorusiju. Blagult je od samog početka preuzeo inicijativu i susret je bio jednosmjeran. Berg je propustio veliku priliku glavom u 14. minuti, no samo četiri minute kasnije Schitov je srušio Berga, a Austrijanac Lechner pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Emil Forsberg i doveo Švedsku u vodstvo. Do odmora smo vidjeli i stativu Durmaza iz slobodnog udarca i gredu Granqvista glavom pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću.

Ipak, već u četvrtoj minuti nastavka Forsberg je pucao s ruba kaznenog prostora, a Gorbunovu je lopta prošla kroz noge i završila u mreži. U 57. minuti konačno se u listu strijelaca upisao i Berg, nakon što je nadskočio Gorbunova, uz pomoć goal-line tehnologije potvrđeno je da je lopta prošla crtu i na semaforu je pisalo 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Kiese Thelin, nakon što ga je Hiljemark odlično pronašao iz slobodnog udarca u 78. minuti.

U skupini B Švicarska je u Ženevi dugo lomila čvrsti otpor Latvije i konačno do pogotka stigla u 66. minuti. Admir Mehmedi je centrirao, a Josip Drmić, koji je samo dvije minute ranije ušao u igru, glavom je donio sva tri boda Švicarskoj i donio joj velikih šest bodova prednosti ispred Portugala, koji igra kasnije večeras.

U drugoj utakmici iste skupine, u derbiju začelja, Andora i Farski Otoci remizirali su bez pogodaka, a vrijedi izdvojiti kako je za goste u 74. minuti drugi žuti karton dobio Edmundsson.

I u skupini H vidjeli smo utakmicu bez pogodaka, a odigrali su ju Cipar i Estonija. U drugoj utakmici BiH je s lakoćom deklasirala slabašni Gibraltar, završilo je 5:0. Već u četvrtoj minuti Pjanić je pronašao Ibiševića, koji iz okreta zabija za 1:0. Dugo smo čekali na drugi pogodak, a on je pao dvije minute prije odmora. Višća je centrirao, a Ibišević svojim drugim pogotkom glavom povisio na 2:0. U nastavku Pavlović je u 52. minuti pronašao bivšeg Hajdukovca Vršajevića, koji povisuje na 3:0, da bi samo četiri minute kasnije Višća poluvolejom, nakon prizemnog centaršuta Vršajevića, zabio za 4:0. Konačnih 5:0 postavio je Bičakčić u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Skupina A

Švedska 4:0 Bjelorusija (Forsberg 19. – 11m, 49., Berg 57., Kiese Thelin 78.)

Skupina B

Andora 0:0 Farski Otoci

Švicarska 1:0 Latvija (Drmić 66.)

Skupina H

BIH 5:0 Gibraltar (Ibišević 4., 43., Pavlović 52., Vršajević 56., Bičakčić 90+4.)

Cipar 0:0 Estonija