[VIDEO] SP Kvalifikacije: Turci i Talijani uvjerljivi, remi Srbije i Walesa

Odigrane su i večernje utakmice europskog dijela kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju.

U skupini D vidjeli smo jedan susret u kojemu su Srbija i Wales remizirali 1:1. U 35. minuti Ramsey je iz kaznenog udarca doveo Velšane u vodstvo, no u 73. minuti nakon lijepo izrađene akcije Prijović je uposlio Mitrovića, koji izjednačuje i vraća Srbiju na vrh skupine.

Skupina H ponudila nam je sve susrete. Albanija je u Haifi s 3:0 pobijedila Izrael, a igrač utakmice bio je Armando Sadiku, koji je postigao dva pogotka. Prvo je u 22. minuti iskoristio proigravanje Roshija i zabio za 1:0, da bi 22 minute kasnije nakon polukontre s 25 metara povisio na 2:0. U 71. minuti nakon brze polukontre Hysaj je pronašao Memushaja, koji postavlja konačnih 3:0.

I Španjolska je već nakon prvog dijela riješila pitanje pobjednika protiv Makedonije, a u konačnici je završilo 2:1. David Silva u 15. minuti iskoristio je povratnu loptu Albe i zabio za 1:0, a u 27. minuti Isco je prizemno centrirao s desne strane, a Diego Costa povisio na 2:0. U 66. minuti tračak nade Makedoncima donio je Ristovski nakon soloprodora i pogotka ispod same grede, no vremena za izjednačenje nije bilo.

I Italija je upisala očekivanu pobjedu nad Luksemburgom od 5:0. Izdržali su gosti bez primljenog gola do 35. minute kada Lorenzo Insigne odličnim poluvolejom zabija za 1:0. Isti igrač u 52. minuti upisao je asistenciju, a Belotti povisio na 2:0, da bi Eder 16 minuta prije kraja zabio i za 3:0. Bernardeschi je u 83. minuti nakon asistencije Chiellinija povisio na 4:0, da bi konačnih 5:0 postavio Gabbiadini u prvoj minuti sudačke nadoknade nakon prizemnog centaršuta Spinazzole.

I u konačnici, u našoj skupini I Turska je očekivano sa 4:1 pobijedila Kosovo. Poveli su Turci već u sedmoj minuti preko Sena glavom. Do izjednačenja Kosovari dolaze u 22. minuti kada Rrahmani nakon kornera također glavom zabija za 1:1. Međutim, do kraja prvog dijela Under u 31. minuti nakon još jednog kornera opet glavom vraća prednost Turskoj. Do rješenja pitanja pobjednika dolazi u 61. minuti. Ozyakup je pobjegao obrani i uposlio Yilmaza, koji izbjegava zaleđe i povisuje na 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Ozan Tufan osam minuta prije kraja.