[VIDEO] SP Kvalifikacije: Uganda šokirala Egipat i preuzela vrh skupine

Započelo je treće kolo afričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju, što znači da ćemo nakon odigranih utakmica ovog kola biti na polovici puta ove kvalifikacijske runde.

Danas su odigrane samo dvije utakmice, a u skupini A igrali su Gvineja i Libija. Ove dvije momčadi su do današnjeg dvoboja bile bez bodova i teško je očekivati da će se plasirati u Rusiju, a večeras je Gvineja upisala pobjedu od 3:2. Već u sedmoj minuti Keita je doveo domaćine u vodstvo, a u 22. minuti Camara je povisio na 2:0 i činilo se da će Gvineja s lakoćom upisati prvu pobjedu. Međutim, u svega dvije minute Sabbou i Zuway postigli su dva pogotka i donijeli izjednačenje Libiji, no Bangoura je u trećoj minuti sudačke nadoknade donio pobjedu Gvineji.

Drugi susret dana bio je onaj između Ugande i Egipta u skupini E. Uganda je iznenađujuće pobijedila s minimalnih 1:0 i tako zauzela prvo mjesto skupine, s bodom više od Egipćana. Jedini gol pao je u 51. minuti, kada je Jjuko uposlio Okwija, koji je s ruba kaznenog prostora donio veliku pobjedu Ugandi.

Afričke kvalifikacije za SP 2018., treće kolo:

Skupina A

Gvineja 3:2 Libija (Keita 7., Camara 22., Bangoura 90+3. / 87. Sabbou, 88. Zuway)