[VIDEO] SP Kvalifikacije: Uvjerljive pobjede Danske i Azerbajdžana

Odigrane su dvije popodnevne utakmice europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

U skupini C Azerbajdžan, našeg Roberta Prosinečkog, s uvjerljivih 5:1 deklasirao je San Marino. Već u 20. minuti Abdullayev je prizemno centrirao, a Izmailov klizećim startom doveo domaćine u vodstvo. Samo pet minuta kasnije Richard je s desne strane povratnom loptom pronašao Abdullayeva, koji je povisio na 2:0. U 57. minuti Huseynov je uposlio Izmailova, koji se othrvao dvojice gostujućih igrača i zabio za 3:0, da bi u 71. minuti Cevoli autogolom povisio na 4.0. Počasni pogodak gosti su zabili tri minute kasnije kada je Grandoni centrirao, a Palazzi glavom smanjio na 4:1, no u 81. minuti Sadygov je iz slobodnog udarca postavio konačnih 5:1 i odveo Azere na treće mjesto skupine.

Na Vazgen Sargsyan Republican Stadium u Jerevanu Armenija je ugostila Dansku i izgubila 4:1. Iako su domaćini poveli već u šestoj minuti, kada je Hovhannisyan dodao za Koryana, a on eurogolom s 25 metara doveo Armeniju u vodstvo, Skandinavci su se konsolidirali i do odmora preokrenuli rezultat. Prvo je Delaney u 17. minuti iskoristio centaršut Dalsgaarda i glavom izjednačio, da bi Christian Eriksen iz slobodnog udarca u 29. minuti zabio za dansko vodstvo. Delaney je svojim drugim pogotkom s 25 metara osam minuta prije kraja zabio za 3:1, a isti igrač je glavom nakon kornera u posljednjim trenutcima utakmice zabio svoj hat-trick i time odveo Dansku na vrh skupine.

Europske kvalifikacije za SP 2018., osmo kolo:

Skupina C

Azerbajdžan 5:1 San Marino (Izmailov 20., 57., Abdullayev 25., Cevoli 71. – ag, Sadygov 81. / 74. Palazzi)