[VIDEO] SP Kvalifikacije: Uvjerljive pobjede Meksika i SAD-a

Odigrane su dvije utakmice sjevernoameričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju.

Sjedinjene Američke Države upisale su iznimno bitnu 4:0 pobjedu nad Panamom. Christian Pulišić već u osmoj minuti na kišovitom Orlando City Stadionu nakon soloprodora zaobišao je vratara i zabio za 1:0. U 19. minuti Pulišić je prizemno centrirao, a Jozy Altidore povisio na 2:0. Isti igrač u 43. minuti je panenkom iz kaznenog udarca zabio za 3:0, prije nego je konačnih 4:0 postavio Wood u 63. minuti.

Ni Meksiko nije imao problema, na Estadio Alfonso Lastras pobijedio je Trinidad i Tobago 3:1. Doduše, gosti su poveli u 66. minuti kada je Winchester iskoristio jednu loptu i zabio za 1:0. No, posljednjeplasirana momčad pokleknula je u posljednjih 12 minuta igre. Prvo je Lozano u 78. minuti nakon prizemnog centaršuta Layuna izjednačio, prije nego je Chicharito glavom preokrenuo rezultat. Konačnih 3:1 postavio je Hector Herrera u četvrtoj minuti sudačke nadoknade iz odlično izvedenog slobodnog udarca s 20 metara.

Sjevernoameričke kvalifikacije za SP 2018., deveto kolo:

SAD 4:0 Panama (Pulišić 8., Altidore 19., 43. – 11m, Wood 63.)

Meksiko 3:1 Trinidad i Tobago (Lozano 78., Chicharito 89., Herrera 90+4. / 66. Winchester)