[VIDEO] SP Kvalifikacije (Ž): Jamajka i Kanada posljednje polufinalistice

Poznate su sve sudionice polufinala.

Odigrane su i utakmice posljednjeg, trećeg kola skupine B sjevernoameričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo za žene i poznati su parovi polufinala.

Jamajčanke su s uvjerljivih 9:0 deklasirale Kubu te došle u priliku da jednom pobjedom u preostale dvije utakmice po prvi put u povijesti izbore Mundijal.

U kasnije odigranoj utakmici Kanada je s 3:1 svladala Kostariku. U 25. minuti Janine Beckie je dovela Kanađanke u vodstvo nakon što je zaobišla golmanicu, da bi 15 minuta kasnije nakon centaršuta Nichelle Prince povisila na 2:0. Christine Sinclair u 57. minuti je iskoristila prizemni centaršut za 3:0, da bi Villalobos samo uspjela smanjiti rezultat.

Tako ćemo u polufinalu gledati susrete između Sjedinjenih Američkih Država i Jamajke te Kanade i Paname. Pobjednice polufinalnih utakmica direktno će izboriti nastup na Mundijalu, kao i osvajačica trećeg mjesta.

Sjevernoameričke kvalifikacije za SP 2019., žene, treće kolo, skupina B:

Kuba 0:9 Jamajka (2. Shaw, 26., 38., 72. Brown, 30., 75. Campbell, 50. – 11m Blackwood, 65. Chang, 82. Sweatman)

Kostarika 1:3 Kanada (Villalobos 73. / 25. Beckie, 40. Prince, 57. Sinclair)