[VIDEO] SP Kvalifikacije (Ž): Jamajka pobijedila Panamu nakon drame jedanaesteraca za povijesni Mundijal!

Povijest je ispisana.

Odigrana je utakmica za treće mjesto na Concacaf natjecanju najboljih ženskih reprezentacija Sjeverne Amerike, koje ujedno služi i za osiguranje plasmana na Svjetsko nogometno prvenstvo u Francusku 2019. godine.

Panama i Jamajka odigrali su utakmicu za treće mjesto pred 1 537 gledatelja, a pobjednik si je osigurao vizu za Francusku. To je, po prvi put u povijesti, reprezentacija Jamajke koja je boljim izvođenjem jedanaesteraca s ukupnih 6:4 izborila Mundijal.

Povele su Jamajčanke već u 13. minuti. Brown je s desne strane centrirala, a Shaw glavom zabila za prednost.

Međutim, nakon odlične dubinske lopte Natalia Mills je 16 minuta prije kraja izjednačila i odvela susret u produžetke.

U petoj minuti prvog produžetka nakon briljantne asistencije 16-godišnja Jody Brown zabila je za novo vodstvo Jamajke i činilo se kako se Panama neće vratiti u susret.

No, ni tu nije bio kraj golovima. Pet minuta prije kraja Cedeno je lobom izjednačila i odvela susret u izvođenje jedanaesteraca. Tamo je ipak, jedna od dvije igračice kojima je golmanica Jamajke obranila udarac, bila upravo Cedeno, uz Rangel i rezultatom 4:2 Jamajka je izborila povijesni Mundijal.

Poražena Panama tako će igrati interkontinentalni play-off u dvije utakmice protiv Argentine.