[VIDEO] SP Kvalifikacije (Ž): Lloyd hat-trickom srušila Panamu, Meksikanke i Kanađanke sigurne

Ponovno nije bilo većih iznenađenja.

Drugo kolo skupine A sjevernoameričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo u Francuskoj 2019. godine je iza nas, a većih iznenađenja nije bilo.

Sjedinjene Američke Države u skupini A ponovno su deklasirale svoje protivnice, reprezentativke Paname deklasirane su s 5:0. Već u petoj minuti Samantha Mewis je nakon kornera glavom uz pomoć stative zabila za vodstvo, da bi na identičan način Carli Lloyd nakon kornera glavom povisila na 2:0. Nakon odličnog soloprodora kapetanica Lloyd u 29. minuti zabila je za 3:0, a Press je u 32. minuti zabila za 4:0, prije nego je Lloyd nakon slobodnog udarca glavom postigla svoj hat-trick i postavila konačnih 5:0.

U kasnije odigranoj utakmici ove skupine Meksiko je svladao Trinidad i Tobago 4:1. Povele su Meksikanke golom Corral u 34. minuti, da bi Cato s bijele točke izjednačila u 50. minuti. Ipak, Johnson, Corral svojim drugim golom i Sanchez su u periodu od 16 minuta donijeli pobjedu i ostanak u igri za polufinale Meksiku.

I u skupini B vidjeli smo dvije utakmice, ali i jednu senzaciju. Naime, Jamajka je pogotkom Shaw iz 46. minute s minimalnih 1:0 svladala Kostariku, dok je Kanada bez poteškoća s 12:0 nadigrala Kubu. Po četiri pogotka postigle su Leon i Huitema, a jednog su dodale Rose, Quinn, Sinclair i Matheson.

Sjevernoameričke kvalifikacije za SP 2019., drugo kolo:

Skupina A

Panama 0:5 Sjedinjene Američke Države (5. Mewis, 23., 29., 48. Lloyd, 32. Press)

Meksiko 4:1 Trinidad i Tobago (Corral 34., 62., Johnson 55., Sanchez 71. / 50. – 11m Cato)

Skupina B

Jamajka 1:0 Kostarika (Shaw 46.)

Kuba 0:12 Kanada (11., 23., 55., 59. Leon, 13., 37., 52., 71. Huitema, 25. Rose, 56. Quinn, 63. Sinclair, 73. Matheson)