[VIDEO] SP Kvalifikacije (Ž): Morgan i Amerikanke deklasirale Trinidad i Tobago, Panama šokirala Meksiko!

Ogromna senzacija u skupini A.

Kompletirana je skupina A sjevernoameričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u nogometu za žene u Francuskoj i svjedočili smo ogromnoj senzaciji.

Panama je s 2:0 pobijedila i izbacila Meksiko, što je odjeknulo u svijetu ženskog nogometa. Meksikanke su u prvom dijelu pogodile stativu, zatim gredu, da bi promašile i kazneni udarac, odnosno golmanica Paname obranila je najstrožu kaznu. Kazna je uslijedila u drugoj minuti nastavka kada je Karla Riley iskoristila centaršut i poluvolejom iz prve zabila za prednost. Pokušavale su Meksikanke s pritiskom, no nisu uspjele doći do preokreta. Čak štoviše, četiri minute prije kraja Lineth Cedeno uz pomoć stative postavila je konačnih 2:0. Koliko je ovo velika senzacija, svjedoči i ogroman koeficijent na kladionicama od čak 11.

SAD su još od prije izborile prvo mjesto u skupini, no u utakmicu protiv posljednjeplasiranog Trinidad i Tobaga ušle su sa željom za pobjedom, što je rezultiralo pobjedom od 7:0. Već u šestoj minuti Ertz je postigla gol, koji joj je zbog zaleđa bio poništen, da bi samo tri minute kasnije nakon prizemnog centaršuta Alex Morgan zabila za prednost Amerikanki. Ista igračica u 13. minuti pogodila je stativu glavom nakon kornera, no četiri minute prije odmora Rose Lavelle je odličnim udarcem s 25 metara povisila na 2:0. Ista igračica samo dvije minute kasnije iskoristila je asistenciju Morgan i zabila za 3:0, a do odmora još je i Crystal Dunn s ruba kaznenog prostora zabila za 4:0. U četvrtoj minuti nastavka Lindsey Horan još jednim dalekometnim udarcem povisila je na 5:0, minutu kasnije Alex Morgan je svojim drugim pogotkom zabila za 6:0, a konačnih 7:0 postavila je Tobin Heath nakon prizemnog centaršuta Rapinoe.

Tako je SAD osvojio devet bodova, Panama šest, Meksiko tri, a Trinidad i Tobago ostao je bez boda. Nakon večerašnjih susreta trećeg kola skupine B saznat ćemo i parove polufinala.

SP, kvalifikacije, žene, skupina A, treće kolo:

Panama 2:0 Meksiko (Riley 47., Cedeno 86.)

Trinidad i Tobago 0:7 Sjedinjene Američke Države (9., 50. Morgan, 41., 43. Lavelle, 45. Dunn, 49. Horan, 58. Heath)