[VIDEO] SP Kvalifikacije (Ž): Morgan i Rapinoe deklasirale Meksiko, sigurna pobjeda Paname

Odigrane su prve dvije utakmice.

Započele su sjevernoameričke, Concacaf kvalifikacije, za odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo za žene, koje će se nagodinu održati u Francuskoj.

Prve dvije utakmice noćas su odigrane u skupini A, u kojoj nismo vidjeli iznenađenja. Na Sahlen’s Stadium u Caryju prvo su izašle nogometašice Trinidad i Tobaga i Paname, a Panama je slavila 3:0 golovima Cox, Rangel i Hernandez.

Puno više pažnje privukla je druga utakmica, ona između Sjedinjenih Američkih Država i Meksika, koja je završila pobjedom domaćina 6:0. Već u trećoj minuti Megan Rapinoe dovela je Amerikanke u prednost, da bi Ertz u drugoj minuti drugog dijela nakon slobodnog udarca Rapinoe prvo pogodila gredu glavom, a zatim i zabila gol za 2:0. Ponovno je Rapinoe bila asistent, ovaj put iz kornera, a Alex Morgan u 57. minuti glavom je povisila na 3:0. Još jedan gol glavom postigla je i Heath četiri minute kasnije, Rapinoe je svojim drugim golom iz 71. minute zabila za 5:0, a konačnih 6:0 postavila je neprikosnovena Alex Morgan svojim drugim golom nakon dvostrukog proigravanja sa Sauerbrunn deset minuta prije kraja.

SP, kvalifikacije, žene, prvo kolo:

Skupina A

Trinidad i Tobago 0:3 Panama (12. Cox, 69. Rangel, 89. Hernandez)

Sjedinjene Američke Države 6:0 Meksiko (Rapinoe 3., 71., Ertz 47., Morgan 57., 80., Heath 61.)