[VIDEO] SP Kvalifikacije (Ž): SAD i Kanada s 13 golova prošle u finale i izborile Mundijal!

Bez problema za favorite.

Odigrane su obje polufinalne utakmice sjevernoameričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo u Francusku 2019. godine i poznate su prve dvije sjevernoameričke reprezentacije sudionice Mundijala.

Očekivano, to su Kanada i SAD. Kanada je u prvom polufinalu s uvjerljivih 7:0 deklasirala Panamu. Panama se dobro držala sve do 44. minute kada je najbolja kanadska igračica Christine Sinclair iskoristila prodor Beckie po lijevoj strani i njezin centaršut glavom pospremila u mrežu. To je bio samo okidač za Kanađanke, koje su već u 47. minuti preko Fleming povisile, da bi Sinclair svojim drugim današnjim i čak 177. golom u karijeri, također glavom, povisila na 3:0 dvije minute kasnije. Nastavilo se deklasiranje golovima Beckie i Quinn, da bi Adriana Leon dvama pogotcima postavila konačnih 7:0.

U drugom polufinalu Sjedinjene Američke Države su pred više od sedam tisuća gledatelja sa 6:0 pobijedile debitanta u polufinalima ovog natjecanja, reprezentaciju Jamajke. Već u 101. sekundi O’Hara je uposlila Lindsay Horan, koja je pucala, golmanica je obranila udarac, no na odbijenoj lopti našla se Tobin Heath, koja je zabila za prednost. U 15. minuti već je 2:0. Dahlkemper je predivnom dubinskom loptom pronašla Megan Rapinoe, koja je s vrha peterca zabila gol u same rašlje za 2:0. Šest minuta kasnije Ertz je pronašla Dunn, koja centrira, a Ertz glavom zabija za 3:0. U 29. minuti Horan je novom, prekrasnom loptom pronašla Heath, koja poluvolejom zabija za 4:0. Alex Morgan u 32. minuti pogodila je gredu, no svega pola minute kasnije Rapinoe ju je pronašla iz slobodnog udarca, a Alex odličnim golom iz prve zabila za 5:0. Od samog početka nastavka počela je pljuštati kiša, a u 65. minuti Heath je pogodila stativu. Ipak smo i u nastavku vidjeli jedan gol. Alex Morgan sve je napravila sama, zaobišla golmanicu i izborila najstrožu kaznu te ju sama realizirala za konačnih 6:0.

Posljednje sudionice Mundijala saznat ćemo nakon utakmice za treće mjesto, a tko će osvojiti ovo Concacaf natjecanje saznat ćemo u velikom finalu u srijedu.

Sjevernoameričke kvalifikacije za SP 2019, žene, polufinale:

Panama 0:7 Kanada (44., 49. Sinclair, 47. Fleming, 58. Beckie, 63. Quinn, 76., 78. Leon)

SAD 6:0 Jamajka (Heath 2., 29., Rapinoe 15., Ertz 21., Morgan 33., 84.)