[VIDEO] SP Kvalifikacije (Ž): SAD osmi put osvojile naslov, Alex Morgan srušila Kanadu i osigurala Zlatnu kopačku!

Amerikanke su došle do novog naslova.

Iako su obje reprezentacije samim ulaskom u finale Concacaf natjecanja izborile nastup na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Francuskoj 2019. godine, Kanada i SAD odigrale su finale ovog natjecanja ne bi li se vidjelo tko je najjači u Sjevernoj Americi.

I ispostavilo se, po osmi put od deset odigranih turnira, da su SAD najbolja reprezentacija Sjeverne Amerike, nakon što su Amerikanke u velikom finalu pobijedile najveće rivale, Kanađanke, 2:0.

Već u 108. sekundi Horan je centrirala, a nakon lošeg pokušaja izbijanja lopta je došla do Rose Lavelle, koja odličnim udarcem s 18 metara zabija za vodstvo SAD-a. Najbolju priliku za izjednačenje imala je Buchanan, kojoj je Naeher obranila udarac glavom pa se na odmor otišlo s minimalnih 1:0.

Ogromnu priliku nakon soloprodora u 68. minuti je imala Megan Rapinoe, no gostujuća golmanica vršcima rukavice upisala je obranu. 11 minuta prije kraja Dunn je prizemno centrirala, a Alex Morgan zamalo pucala pored gola, da bi Rapinoe u 80. minuti pogodila vanjski dio mreže.

Ipak, u 89. minuti nakon prizemnog centaršuta Alex Morgan zabija svoj sedmi gol na natjecanju, čime si osigurava Zlatnu kopačku te novi naslov SAD-u.

Pobjednička postava SAD-a:

Naeher – O’Hara, Sauerbrunn, Dahlkemper, Dunn (Short 90+3′) – Horan, Ertz, Lavelle (2.) (Lloyd 88′) – Rapinoe, Morgan (89′), Heath (Pugh 90+2′)

Jody Brown iz Jamajke osvojila je nagradu za najbolju mladu igračicu (16 godina), golmanica Paname je najbolja golmanica, a Julie Ertz osvojila je nagradu za najbolju igračicu cijelog turnira.