[VIDEO] SP Nogomet na pijesku: Branitelji naslova ispali, Iran prvi put u povijesti u polufinalu

Sinoć su na Bahamima odigrani četvrtfinalni susreti Svjetskog prvenstva u nogometu na pijesku i saznali smo parove polufinala.

U prvom susretu branitelji srebra Tahiti pobijedili su Paragvaj 6:4. Poveli su Tahiti 2:0 golovima Joa i Bennetta, no Barreto i Moran su izjednačili na 2:2. Taiarui je ponovno doveo Tahite u vodstvo u 19. minuti, no svega četiri minute kasnije Moran je svojim drugim pogotkom izjednačio na 3:3. Do rješenja utakmice dolazi u posljednjoj trećini, kada Labaste, Tavanae i Tepa s tri gola donose polufinale viceprvacima. Zayas je samo u posljednjim sekundama uspio postaviti konačnih 6:4.

Ono što je pošlo za rukom viceprvacima, nije i braniteljima naslova. Naime Portugal je izgubio od Brazila 4:3 i ispao iz natjecanja. Već u drugoj sekundi Torres je doveo Portugal u vodstvo, no samo deset sekundi kasnije Catarino je izjednačio. Jordan je ponovno doveo branitelje naslova u vodstvo, no Datinha je s dva gola preokrenuo rezultat u korist Selecaa. Jordan je ponovno izjednačio u 30. minuti, no pobjedu je južnoameričkoj momčadi osigurao Rodrigo 34 sekunde prije kraja.

Za apsolutnu senzaciju dana pobrinuo se Iran, koji je nakon produžetka sa 4:3 bio bolji od Švicarske. Poveli su Iranci 2:0 golovima Ahmadzadeha, no Stanković i dva puta Hodel preokrenuli su rezultat. Međutim, 57 sekundi prije kraja Nazem je izjednačio, a u drugoj minuti produžetka Mokhtari donio pobjedu i prolaz Irancima.

U posljednjem četvrtfinalu nije bilo iznenađenja, Italija je s 5:1 deklasirala Senegal. Gori je zabio hat-trick, a po gol su dodali Marrucci i Fraineti. Dvije minute prije kraja Balde je samo iz kaznenog udarca smanjio na konačnih 5:1.