[VIDEO] SP Nogomet na pijesku: Tahiti i Brazil izborili finale

Na Nassau Stadium na Bahamima su odigrani polufinalni susreti Svjetskog prvenstva u nogometu na pijesku i saznali smo finaliste.

U prvom polufinalu Tahiti su boljim izvođenjem kaznenih udaraca svladali Iran s ukupnih 4:3 i drugi uzastopni put izborili finale. Irance je u vodstvo doveo Nazem u 19. minuti, no četiri minute prije kraja Tepa je izjednačio. Pošto u produžetcima nije bilo pobjednika, krenulo se u izvođenje kaznenih udaraca. Nakon što su Nazem i Mokhtari za Iran zabili, idućih četiri izvođača nisu zabila gol. S druge strane, momčad viceprvaka pogodila je tri kaznena udarca, zabijali su Bennett, Kuee i Mo i time osigurali pobjedu od 4:3.

Drugo polufinale igrali su Italija i Brazil, a Selecao je pobjedom 8:4 izborio finale. Mauricinho je škaricama doveo Brazil u vodstvo, no Marrucci je izjednačio. Ipak, Rodrigo je novim škaricama zabio za 2:1, da bi do novog izjednačenja došlo u devetoj minuti pogotkom Ramacciottija glavom. Međutim, Mauricinho je kompletirao svoj hat-trick, a Catarino škaricama, Lucao i golman Mao povećali su prednost Brazila na 7:2. Gori je iz kaznenog udarca smanjio na 7:3, a Corosiniti je zabio za 7:4, no do kraja susreta konačnih 8:4 postavio je Bokinha.

Tako će se u susretu za treće mjesto sastati Iran i Italija, dok će veliko finale igrati Tahiti i Brazil.