[VIDEO] SP Play-off: Danci nakon preokreta srušili Irce i izborili Mundijal!

Christian Eriksen hat-trickom je odveo Dansku u Rusiju.

Republika Irska i Danska odigrali su posljednju europsku kvalifikacijsku utakmicu za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju. Na Aviva Stadium u Dublinu Irci su i poveli, no Danska je preokrenula, pobijedila 5:1 i izborila Mundijal prvi put nakon 2010. godine.

Kakav je to bio početak. Već u šestoj minuti nakon slobodnog udarca Jorgensen je katastrofalno reagirao i poklonio loptu Duffyju, koji je glavom lobao Schmeichela i zabio za prednost Iraca. U 11. minuti Kjaer je fenomenalnom loptom pronašao Larsena, koji je volejom pucao pored gola. Šest minuta kasnije Sisto je pucao uz samu stativu, no Randolph je čudesnom obranom spasio svoj gol.

Na drugoj strani Murphy i McClean pucali su pored gola, a u 30. minuti nakon kombinacije iz kornera Sisto je centrirao, a Christensen izjednačio i donio krucijalni gol u gostima. Svega dvije minute kasnije vidjeli smo prekrasnu akciju Skandinavaca. Poulsen i Jorgensen napravili su dvostruko proigravanje, Jorgensen je dodao do Eriksena, a on eurogolom od grede preokrenuo rezultat i na odmor se otišlo s vodstvom Danaca.

Nastavak je otvorio Sisto udarcem visoko preko gola u 51. minuti, a minutu kasnije pucao je ravno u Randolpha. Pritisak gostiju okrunjen je u 63. minuti. Nakon duge akcije, u kojoj Irci nisu dvije minute došli do lopte, Sisto je upisao novu asistenciju, a Christian Eriksen povisio na 3:1.

U 74. minuti Jorgensen je centrirao, a Christian Eriksen postigao svoj 11. gol u 12. utakmici u ovom kvalifikacijskom ciklusu te došao do svojeg hat-tricka. Tri minute kasnije Sisto je zamalo pucao pored gola, a Long je u 78. minuti pogodio vanjski dio mreže. Konačnih 5:1 postavio je Bendtner, nakon što je Duffy napravio prekršaj za kazneni udarac upravo na njemu.