[VIDEO] SP Play-off: Peru srušio Novi Zeland i osigurao put za Rusiju!

Peruanci su posljednji sudionici Svjetskog prvenstva.

Posljednji, 32. sudionik nadolazećeg Svjetskog nogometnog prvenstva, koje će idućeg lipnja započeti u Rusiji, je Peru. On je na Estadio Nacional u Limi pred nešto više od 50 000 gledatelja s 2:0 pobijedio Novi Zeland i time osigurao vizu za Rusiju.

Već u trećoj minuti Advincula, desni bek koji u 62 utakmice nije zabio gol za domaćine, pogodio je gredu. Peruanci su napadali, konstantno stvarali pritisak i bili neupitno bolji suparnik, no na idući udarac morali smo čekati sve do 28. minute, kada je ujedno pao i pogodak. Cueva je probio lijevu stranu i povratnom loptom pronašao Jefferson Farfana, koji je zabio za prednost Perua i zaplakao nakon gola. Marinović je u 42. minuti odlično obranio udarac Trauca, a zatim i odbijenu loptu Ruidiaza i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0.

Anthony Hudson uvidjeo je da mora probuditi svoju momčad i na početku drugog dijela uveo je Chrisa Wooda. Novozelanđani su zaigrali bolje i ofanzivnije, ali bez izglednijih prilika. U 64. minuti nakon kornera Marinović je krajnjim naporom u novi korner izbio udarac Floresa glavom, no iz tog kornera stoper Ramos povisio je na 2:0 i potvrdio nastup Perua na Mundijalu. Tako će Peruanci zaigrati na Svjetskom prvenstvu prvi put nakon 1982. godine.