[VIDEO] SP Play-off: Švicarska golom iz kaznenog udarca srušila Sjevernu Irsku

Švicarci su potpuno zasluženo upisali gostujuću pobjedu.

Na Windsor Parku u Belfastu pred 18 269 gledatelja Sjeverna Irska ugostila je Švicarsku u sklopu prve play-off utakmice za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju. Švicarci su dominirali cijelim susretom i potpuno zasluženo upisali pobjedu, završilo je minimalnih 1:0.

Prvi udarac očekivano su uputili gosti, no u desetoj minuti Xhaka je pucao zamalo preko gola. Fabian Schar dvije minute kasnije također je pucao pored gola, a prvu priliku domaćin je imao u 15. minuti kada je Jonny Evans glavom pucao preko gola. Haris Seferović u 31. minuti također nije pogodio okvir gola, baš kao i Dallas na drugoj strani četiri minute prije kraja prvog dijela i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Vrlo blijedu igru u prvom dijelu anulirao je Shaqiri već u 30. sekundi nastavka kad je nakon odličnog centaršuta Rodrigueza poluvolejom pogodio gredu. U 57. minuti Shaqiri je napucao Evansa u ruku i sudac Ovidiu Hategan iz Rumunjske pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator bio je Ricardo Rodriguez i doveo Švicarce u prednost. Mogao je Seferović u 61. minuti i povisiti rezultat, no pucao je ravno u McGoverna.

Sredinom drugog dijela počela je pljuštati jaka kiša, koja je dodatno otežala igru obje momčadi. U 72. minuti Magennis je glavom nakon slobodnog udarca pucao pored gola, a minutu kasnije Brunt je iz slobodnog udarca pucao preko gola. Do kraja susreta nije bilo većih prilika te su gosti prvi put u povijesti upisali pobjedu na ovom stadionu. Vrijedi spomenuti i kako Sjeverna Irska nije uputila nijedan udarac u okvir gola Sommera.