[VIDEO] SP Rukomet: Fantastično drugo poluvrijeme i veliko slavlje Hrvatske!!

Hrvatski rukometaši završili su natjecanje u glavnom krugu svjetskog prvenstva pobjedom protiv aktualnih svjetskih prvaka!! Protiv Francuske je na kraju bilo 23:20!!

Na samom početku i jedni i drugi kao da nisu čuli zvižduk sudaca da ke utakmica krenula pa je tako nakon prvih pet minuta bilo 1:1. Nakon početnog ispitivanja krenuo je već standardno Marin Šego sa obranama. U tom periodu naši rukometaši su držali dva gola prednosti do samog kraja prvog dijela. Uz Šegu su također sjajni bili Zlatko Horvat na krilnoj poziciji te Željko Musa na crti. U zadnjim minutama prvog dijela Francuzi su se opet vratili i u jednom trenutku čak i preuzeli vodstvo, no do kraja Kauboji su izjednačili i imali napad za vodstvo, ali na odmor se otišlo rezultatom 11:11.

View this post on Instagram

ZLAJAAAAAA 💪🇭🇷❤️ ・・ ・ ・・・ ・・・ ・ ・・・・ ・ ・ ・・・ ・・・ ・・Follow 👉 @hrvatskareprezentacija_hr 📲 POTRAŽITE NAS na FACEBOOKU i TWITTERU : Hrvatska reprezentacija, 📇 ČITAJTE NAS NA http://www.hrvatskareprezentacija.hr I GLEDAJTE NAS NA @sportskatelevizija #jedina #hrvatskareprezentacija #croatiafulloflife #croatiafullofexcellentplayers #hrvatska #vatreni  #zajednosmohrvatska #ubojubojzanarodsvoj #ititomozes #unovepobjede  #samojako #zajednosmojaci #ititomozes #hrvatska #croatia #volimhrvatsku #hrvatSponosom #love #cro #hr #followforfollow #follow #happy #sport #pobjeda #ajmo #ZajednoSmoHrvatska #kauboji #gerden #rukomet 📸@hotelkatarina

A post shared by Hrvatska reprezentacija (@hrvatskareprezentacija_hr) on

Drugi dio počeo je kao i prvi. U početnim minutama nije bilo efikasnosti, a Francuzi su držali +1 do sredine druge dionice. No, onda kreće sjajna serija Kauboja. Sjajna igra u obrani sa nekoliko osvojenih lopti dovela je Davida Mandića u situaciju da kroz brze kontra napade odvede Hrvatsku na maksimalnu prednost od +4 (20:16). U obrani je briljirao Jakov Vranković koji je potpuno ‘uništio’ Nikolu Karabatića. U zadnjih pet minuta Francuzi su se vratili na ‘samo’ -2, no do kraja utakmice hrvatski rukometaši su sačuvali prednost i osigurali treće mjesto u skupini i utakmicu za 5. mjesto te se tako izborili za mjesto na jednom od tri kvalifikacijska turnira za OI.

Zadnja utakmica Kauboja na rasporedu je u subotu u Herningu.