[VIDEO] SP U17: Engleska nakon senzacionalnog preokreta srušila Španjolce i osvojila naslov!

Engleska i Španjolska na Vivekananda Yuba Bharati Krirangan stadionu u indijskoj Kolkati odigrali su europsko finale Svjetskog U17 prvenstva. Lavovi su upisali svih šest uzastopnih pobjeda u dosadašnjem dijelu turnira, dok je Furija otvorila natjecanje porazom od Brazila. U današnjem, dramatičnom finalu, nakon velikog preokreta rezultatom 5:2 kao pobjednik je izašla momčad Engleske i tako prvi put u povijesti osvojila ovo natjecanje.

Poveli su Španjolci već u desetoj minuti. Nakon dugačke akcije, tradicionalne za Španjolsku, Ruiz je uposlio Gelaberta Pinu, koji je centrirao, a Sergio Gomez Martin petom zabio za 1:0. U 22. minuti prvu priliku imali su Englezi, no Sessegnon je pucao daleko pored gola. Pored gola pucao je i Panzo šest minuta kasnije, a onda, u 31. minuti, Španjolska je povisila rezultat. Ruiz je prizemno centrirao, Pina navukao na sebe četvoricu igrača i na drugoj strani pronašao Gomeza, koji je odličnim poluvolejom povisio na 2:0. Ipak, do odmora Brewster je glavom iskoristio centaršut Sessegnona i na odmor se otišlo s 2:1.

Iz prve prave prilike u nastavku Sessegnon je proigrao Fodena, koji je prizemno centrirao, a Gibbs-White izjednačio. Mogao je Miranda samo dvije minute kasnije vratiti Španjolskoj vodstvo, no nakon kornera pucao je glavom ravno u Andersona.

U 69. minuti Hudson-Odoi je centrirao, a Foden preokrenuo rezultat i donio pobjedu Engleskoj. Do kraja susreta Englezi su bili bliži povećanju prednosti, nego što su Španjolci mogli izjednačiti, te su do novog gola i došli u 84. minuti kada je Guehi nakon kombinacije iz slobodnog udarca povisio na 4:2. Konačnih 5:2 postavio je Foden svojim drugim golom minutu prije kraja.

Engleska (4-2-3-1)

Anderson – Sessegnon, Latibeaudiere, Guehi (84.), Panzo – Oakley-Boothe, McEachran (Gallagher 87′) – Foden (69., 88.), Gibbs-White (Kirby 81′), Hudson-Oboi – Brewster (44.)

Španjolska (4-2-3-1)

Fernandez – Bauza, Garcia, Sanmartin, Miranda – Moha, Blanco (Beitia 82′) – Torres, Pina (Alonso 72′), Martin (10., 31.) – Ruiz (Diaz 85′)

Vrijedi spomenuti i kako je u utakmici za brončanu medalju Brazil s 2:0 pobijedio Mali. Igrala se 55. minuta kada je Alan iskoristio pogrešku protivničke obrane i pucao te kroz noge golmana zabio za 1:0. Malijci su bili puno bolji, ali nisu imali sreće u nebrojeni broj pokušaja, prije nego je u 88. minuti Yuri iskoristio prizemnu loptu Alana i postavio konačnih 2:0.