[VIDEO] SP U17 (M): Engleska i Španjolska izborili finale

Juniorske reprezentacije Engleske i Španjolske izborile su finale Svjetskog nogometnog U17 prvenstva, koje se održava u Indiji, nakon što su u svojim polufinalima upisali identične, 3:1 pobjede.

U prvom polufinalu, igranom na Vivekananda Yuba Bharati Krirangan stadionu u Kolkati Engleska je igrala protiv Brazila i pobijedila 3:1 zahvaljujući hat-tricku velike buduće zvijezde, Rhianu Brewsteru. Prvi gol postigao je već u desetoj minuti, no Wesley je 11 minuta kasnije uspio izjednačiti nakon pogreške engleskog golmana. U 39. minuti Tri lava ponovno vode zahvaljujući novom Brewsterovom golu, a u 77. minuti nakon još jednog prizemnog centaršuta došao je do svog hat-tricka i postavio konačnih 3:1.

U drugom polufinalu, koje se igralo na Dy Patil Stadium u Navi Mumbaiju, Španjolska je svladala Mali također 3:1, koji tako i drugi Mundijal zaredom ispada u ovoj fazi. U 19. minuti Ruiz je iz kaznenog udarca doveo Furiju u prednost, a isti igrač dvije minute prije kraja prvog dijela našao se sam pred golmanom i povisio na 2:0. Ferran je u 71. minuti dokrajčio Malijce, postigavši gol glavom, a utješni pogodak afričkoj momčadi donio je N’Diaye tri minute kasnije.

Španjolskoj će to biti prvo finale nakon 2007. godine, kad su u njemu izgubili od Nigerije lošijim izvođenjem jedanaesteraca (0:3), a u još dva navrata Furija je igrala finale, no bivala poražena. Engleskoj je pak ovo prvi put u povijesti da su prošli u polufinale, a kamoli finale.