[VIDEO] SP U20: Argentina i Njemačka osvojili treće mjesto i ne odlučuju sami o prolasku skupine

Odigrano je posljednje, treće kolo u skupinama A i B na Svjetskom U20 prvenstvu, a dvije velike zemlje poput Njemačke i Argentine iako su pobijedile nisu izborile prolaz, nego će morati ovisiti o rezultatima iz ostalih skupina.

U skupini A Gaučosi su s 5:0 deklasirali Gvineju i zauzeli treće mjesto. Torres je u 33. minuti doveo Argentinu u prednost, a deset minuta kasnije Martinez je prekrasnim pogotkom s 18 metara u same rašlje povisio na 2:0. Zaracho je u 50. minuti nakon polukontre glavom povisio na 3:0, a glavom je i Senesi zabio za 4:0. Konačnih 5:0 postavio je Martinez svojim drugim pogotkom u 79. minuti.

U drugom susretu Engleska je s minimalnih 1:0 pobijedila domaću momčad Južne Koreje, nanijela joj prvi poraz i preskočila ju na ljestvici. Jedini gol djelo je Dowella u 56. minuti, nakon što je iskoristio prizemni centaršut Lewina i donio Tri Lava prvo mjesto.

Venezuela je u skupini B senzacionalno s 1:0 pobijedila Meksiko i osvojila skupinu. Jedini gol pao je u 33. minuti kad je Cordova izbjegao zamku za zaleđe, zaobišao golmana i donio pobjedu Venezueli.

Njemačka je u drugoj utakmici s 3.2 pobijedila Vanuatu i zauzela treće mjesto skupine. U 27. minuti Badu je uz pomoć stative zabio za 1:0, a samo pet minuta kasnije Reese je povisio na 2:0. U 50. minuti Iyoha je zabio i za 3:0, no samo dvije minute kasnije Kalo je iskoristio pogrešku njemačkog golmana i smanjio na 3:1. Isti igrač u 77. minuti postavio je konačnih 3:2 lijepim golom iz slobodnog udarca.