[VIDEO] SP U20 (Ž): Poznate sudionice četvrtfinala, Sjeverna Koreja izbacila Brazil!

Nekoliko iznenađenja vidjeli smo u grupnoj fazi natjecanja.

U Francuskoj se od 05. do 24. kolovoza igra Svjetsko nogometno prvenstvo za žene do 20 godina, a današnjim utakmicama trećeg kola zaključena je grupna faza natjecanja.

U skupini A vidjeli smo očekivane prolaze domaće Francuske i Nizozemske. Iako su Nizozemke predvodile skupinu do posljednjeg kola, zbog remija Francuske s Novim Zelandom, u posljednjem kolu hat-trickom Delabre i golom Laurent Francuska je deklasirala Nizozemsku 4:0 i izborila vrh. Iz skupine su ispale Gana i Novi Zeland.

Skupina B ponudila nam je prvo iznenađenje, a to je ispadanje Brazila od Sjeverne Koreje. U posljednjem kolu ove dvije reprezentacije međusobno su igrale za prolaz, a Sjeverna Koreja povela je golom Son u 44. minuti. Geyse je za Brazilke uspjela izjednačiti, no u trećoj minuti sudačke nadoknade Kum-ok Choe je zabila za pobjedu i prolaz dalje. Engleska je suvereno izborila četvrtinu finala, dok su Meksikanke uz Brazilke ispale.

I u skupini C vidjeli smo jedno iznenađenje. I dok je Španjolska očekivano kao prvoplasirana prošla dalje, a debitantice iz Paragvaja kao posljednje bez boda i sa čak 16 primljenih golova ispale, Japan je u međusobnom susretu pobijedio SAD golom Hayashi iz 76. minute te prošao dalje.

Posljednja skupina D bila je i najmanje neizvjesna. Njemačka je kao jedina reprezentacija sa sve tri pobjede prošla dalje, a uz nju dalje ide i Nigerija, koja je u posljednjem kolu u izravnom dvoboju remizirala s Kinom te ju izbacila, dok su Haiti ostali bez boda.