[VIDEO] SP U20 (Ž): Prvi put u povijesti Japan i Španjolska igraju veliko finale!

Odigrane su utakmice polufinala.

Nogometne reprezentacije Japana i Španjolske igrat će u velikom finalu Svjetskog U20 prvenstva za žene.

U prvom polufinalu dana Japanke su šokirale Englesku i s 2:0 izborile finale. U Vannesu na 25 stupnjeva Kelly je već u petoj minuti mogla dovesti Englesku u vodstvo, no Stambaugh je krajnjim naporom obranila njezin udarac. Tada je uslijedio japanski pritisak, koji je urodio plodom u 22. minuti kada Ueki s ruba kaznenog prostora zabija za 1:0. Samo pet minuta kasnije Miyazawa je pogodila gredu, no na odbijenu loptu natrčala je Endo i glavom zabila za, ispostavilo se konačnih 2:0. Mogla je Nagano povisiti i na 3:0, no pogodila je stativu i ostalo je 2:0. Samurajke će tako nakon dvije bronce prvi put igrati u finalu.

U drugom polufinalu veliki europski derbi gledali smo između domaćina Francuske i Španjolske, a Furija je slavila pogotkom Patri iz 51. minute te izborila prvo, povijesno finale. Vrijedi spomenuti kako je Aitana u 69. minuti zaradila drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton, zbog kojega neće igrati u finalu.

Tako će u susretu za broncu igrati Engleska i Francuska, a u velikom finalu Japan i Španjolska. Utakmice su na rasporedu u petak, 24. kolovoza.