[VIDEO] Španjolski Superkup: Ronaldo zabio pa zaradio crveni karton, Real pobijedio Barcelonu

Večeras je odigran 235. El Clasico, najveći svjetski derbi između Barcelone i Real Madrida. Katalonci su do ove utakmice bili na brojci od 92 pobjede, jednu više imali su Kraljevi, dok je 49 susreta završilo neriješenim ishodom. Unatoč boljoj igri domaće momčadi, Real je upisao pobjedu od 3:1 i time došao do velike prednosti uoči uzvrata.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvu priliku imao je Suarez u desetoj minuti, no Navas je obranio slabašni Urugvajčev pokušaj. U 18. minuti na drugoj strani je pokušao Isco, no pogodio je vanjski dio mreže. Sedam minuta kasnije Lionel Messi probao je iz slobodnog udarca, no zamalo je pucao preko gola.

Nakon pola sata igre Casemiro je pucao ravno u Ter Stegena, a u 33. minuti Iniesta je odličnom loptom pronašao Albu, koji je prizemno centrirao, no Navas je obranio Messijev pokušaj. Četiri minute kasnije Isco je povratnom loptom pronašao Balea, no Ter Stegen je bio na mjestu.

89 514 gledatelja u prvom dijelu gledalo je bolju igru domaće momčadi, koja nije bila pretjerano izražena u čistim šansama, no vrijedi spomenuti i kako su gosti povremeno ispresijecali igru oštrim prekršajima pa su do odmora žute kartone dobili Casemiro, Bale i Carvajal.

Iz prve poluprilike u 50. minuti gosti su došli do vodstva. S desne strane centrirao je Marcelo, a Gerard Pique zabio autogol. Samo pet minuta kasnije Benzema je prizemno centrirao, a Jordi Alba sa crte izbio pokušaj Carvajala. Tek u 58. minuti u igru je ušao Cristiano Ronaldo, a minutu kasnije Suarezov udarac glavom nakon kornera krajnjim naporom Navas je izbio u korner.

Portugalac je u 70. minuti na komičan način pokušao škaricama povisiti prednost, no pucao je desetak metara pored gola, a dvije minute kasnije zabio je gol, koji je zbog zaleđa opravdano poništen. U 73. minuti na drugoj strani Navas je obranio udarac Denisa Suareza, a minutu kasnije Busquets je promašio prazna vrata.

U 77. minuti Suareza je Navas srušio u kaznenom prostoru i Bengoetxea je opravdano pokazao na bijelu točku. Naime, Kostarikanac je zakačio Luisita po zglobu, a Urugvajac je prvi došao do lopte. Siguran izvođač bio je Lionel Messi i izjednačio na 1:1.

Samo tri minute kasnije Ronaldo je pobjegao u polukontru i ponovno vratio Kraljeve u vodstvo te skinuo dres i zaradio žuti karton. Portugalac je u 82. minuti očigledno simulirao u pokušaju iznuđivanja kaznenog udarca i tako dobio i drugi žuti karton.

Katalonci to nisu uspjeli iskoristiti. Štoviše, u posljednjoj minuti utakmice Asensio je nakon kontre primio loptu i postavio konačnih 3:1. Ivan Rakitić igrao je do 83. minute, a Mateo Kovačić igru je napustio u 68. minuti. Uzvrat je na rasporedu u srijedu, 16. kolovoza od 23 sata.