Nogometna ljepotica u dvoboju Bayern-Borussia na Allianz Areni u polufinalu njemačkog Kupa

[VIDEO] Spektakl Bayerna i Borussije, Kovač saznao protivnika u finalu Kupa

U jučerašnjoj utakmici polufinala njemačkoga Kupa na Allianz Areni su gledatelji mogli vidjeti pravi spektakl i pet golova u dvoboju Bayerna i Borussije. Na kraju je Borussija slavila s 3:2, te izborila finale protiv Kovačevog Eintrachta koje se igra za točno mjesec dana.

Sukob najjačih momčadi Njemačke je počeo vatreno, a veliku pogrešku Martineza u 18. minuti koristi Marco Reus i postiže lagani gol. Izjednačenje se čekalo svega deset minuta kada tragičar Martinez ispravlja svoju grešku kod prvog gola Borussije i zabija gol glavom nakon kornera. Do poluvremena se u strijelce upisao i Martinezov kolega Mats Hummels, te je tako okrunjena Bayernova bolja igra u tom periodu utakmice. Hummels gol nije slavio iz poštovanja prema bivšem klubu Borussiji, iako je dijete Bayerna.

Drugo poluvrijeme Bayern počinje furiozno i dvije velike prilike propušta Arjen Robben. Prvo je Nizozemcu kontru obranio Burki, da bi potom Robben pogodio stativu i tako propustio riješiti pitanje pobjednika. Kazna za promašaje je stigla u 69. minuti kada na ubačaj Dembelea poentira neshvatljivo usamljeni najbolji strijelac gostiju Aubameyang. Šok za Bayern iskorištava Borussija i u pet minuta dolazi do potpunog preokreta. Reus je povukao polu kontru, lopta je došla do mladog Dembelea koji majstorski pogađa kut Ulreicha za veliko slavlje žuto-crnih.

Finale njemačkog Kupa je na rasporedu 27. svibnja u Berlinu između Eintrachta i Borussije, u kojem će Borussija tražiti svoj četvrti naslov u povijesti i prvi nakon 2012. godine, dok će Niko Kovač Eintrachtu pokušati donijeti peti pokal pobjednika Kupa nakon 29 godina posta.