[VIDEO] SPL: Celtic srušio Rangerse, za goste nastupili i Katić i Barišić

Celtic je pobijedio u još jednom derbiju.

Veliki derbi škotskog nogometa, Old Firm Derby, je iza nas. Celtic je na Celtic Parku u gradskom derbiju ugostio Rangerse i slavio s minimalnih 1:0.

Do prve prilike na susretu došao je Jack Ryan u 15. minuti, no pucao je preko gola. Nakon toga Celtic je preuzeo inicijativu, a vrlo blizu pogotku bio je Olivier Ntcham, kojemu je McGregor obranio pokušaj iz slobodnog udarca. U razmaku od dvije minute Celtic je pogodio čak dvije grede. Prvo je James Forrest u 34. minuti pogodio gredu udarcem iz daljine, da bi dvije minute kasnije Šveđanin Mikael Lustig nakon kornera Ntchama glavom pogodio gredu i na odmor se otišlo bez pogodaka.

I u 50. minuti Celtic je pogodio gredu. Ntcham je iz daljine uzdrmao gredu, no 12 minuta kasnije dominacija domaćina je konačno okrunjena. Nakon odlične akcije, u maniri Barcelonine tiki-take, Edouard je nakon brze polukontre primio loptu i pronašao Forresta, koji je na drugoj strani dodao do Ntchama, a on zabio za vodstvo.

Šveđanin Lustig ponovno je zaprijetio u 68. minuti, no pucao je pored gola, a minutu kasnije na drugoj strani Morelos je pucao pod samu gredu, no Gordon je odličnom intervencijom izbio loptu u korner i susret je završio s minimalnih 1:0.

Filip Benković ostao je na klupi Celtica, dok su i Katić i Barišić odigrali cijeli susret, s time da je Borna zaradio i žuti karton.