Eduardo je postigao odličan gol protiv Karpatija...

Eduardo slavi pogodak/Foto: /Foto: facebook.com/fcshakhtar

Bivši hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva nastavlja prezentirati odličnu formu nakon što se iz rodnog Brazila ovoga ljeta još jednom vratio u svlačionicu ukrajinskog Šahtara.

Eduardo je izabran za igrača utakmice/Foto: facebook.com/fcshakhtar

Eduardo se upisao u strijelce u 16. kolu tamošnjeg nogometnog prvenstva, u utakmici između Šahtara i Karpatija (3:0), a postigao je vodeći pogodak za rudare nakon što je u igru ušao početkom drugog poluvremena. Sjajno je Da Silva primijetio izlazak gostujućeg vratara s gola te ga sigurnim udarcem primorao da loptu vrati – na centar.

Cijelu utakmicu za momčad iz Donjecka odigrao je i kapetan kockastih Darijo Srna, a konačan rezultat postavili su Ismaily u 85. minuti i Alex Teixeira tri minute kasnije, oba na asistenciju – Eduarda. Šahtar je trenutačno vodeća momčad ukrajinskog prvenstva, s tri boda ispred Dynamo Kijeva, ali i utakmicom više od najvećeg rivala.