[VIDEO] Strava u Francuskoj: Tri navijača teže ozlijeđena pri slavlju pogotka!

Dvoboj osmog kola Ligue 1 je prekinut u 15. minuti kada je zbog pada ograde teže stradalo troje navijača Lillea.

Dvoboj osmog kola Francuskog prvenstva između Amiensa i Lillea prekinut je u 15. minuti nakon što je Lille poveo pogotkom Fode Ballo Tourea koji je krenuo trčati prema navijačima kako bi s njima proslavio pogodak.

Navijačka ekstaza ubrzo se pretvorila u tragediju s obzirom da je popustila ograda koja dijeli teren od tribina, a navijači gostujuće momčadi počeli su letjeti jedni po drugima.

Epilog cijele drame su tri teže ozlijeđene osobe te 18 lakše stradalih. Nakon incidenta u pomoć unesrećenima odmah su pristigli redari te igrači obje momčadi, a teže unesrećeni odmah su prevezeni u bolnicu. Nakon prekida od 20 minuta utakmica je prekinuta.

“Sigurnost navijača više nije zagarantirana. Troje je ljudi evakuirano i teško ozlijeđeno, a 18 ima manje ozljede”, kazao je delegat susreta koji je prekinuo utakmicu.

Oba sastava nalaze se pri dnu ljestvice Ligue 1, Amiens s dvije pobjede u sedam susreta, dok je Lille upisao tek jednu. U prvom susretu dana PSG je na Parku prinčeva razbio Bordeaux sa 6:2, dok su u večernjem programu Dijon i Strasbourg te Guingamp i Toulouse odigrali 1:1, a minimalnu domaću pobjedu od 1:0 upisao je Nantes Claudija Ranierija protiv Metza, a istim rezultatom u gostima je slavio Caen protiv Rennesa.

Ivan Santini odigrao je cijeli susret u sastavu gostiju.