[VIDEO] Subašić je mogao samo gledati: Dani Alves donio PSG-u Superkup

Jučer su Monaco i PSG odigrali utakmicu Superkupa, koja u Francuskoj tradicionalno najavljuje novu sezonu. Uspješniji je bio pobjednik Kupa PSG koji je pogocima Dani Alvesa i Rabiota preokrenuo početno vodstvo Monaca i slavio s ukupnih 2:1, čime je peti puta zaredom osvojio francuski Superkup.

PSG je očekivano bolje otvorio utakmicu, budući da je Monaco u prijelaznom roku izgubio igrače poput Mendya, Bakayoka i Bernarda Silve, no unatoč pokušajima Cavanija, Pastore i Dani Alvesa rezultat se nije mijenjao. Upravo je Monaco prvih došao do vodstva nakon što su brzo polukontru odigrali Fabinho i Tielemans, a novo pojačanje pristiglo iz Anderlechta je potom odlično asistirao Sidibeu koji je lobom matirao Areolu za vodstvo Monaca.

Drugo poluvrijeme je donijelo još jači pritisak PSG-a koji je tražio izjednačujući pogodak, na kojeg se nije trebalo dugo čekati. U 50. minuti je PSG dobio slobodni udarac, a sa otprilike 28 metara savršeno gol nemoćnog Subašića pogađa Dani Alves. Brazilcu je ovo prvijenac u debiju nakon što je dres Juventusa zamijenio onim PSG-a, a i prije gola je bio najbolji pojedinac na terenu.

Izjednačujući gol je potpuno otvorio utakmicu, pa su posla imali i Areola i Subašić, no vrlo brzo dolazi do potpunog preokreta na utakmici. Odlični Dani Alves je kombinirao s Meunierom na desnoj strani i ubacio loptu u sredinu gdje glavom Rabiot pogađa za 2:1. Do kraja utakmice je Monaco pokušavao izjednačiti i imao je najbolju priliku preko Carilla, no PSG se pokazao kao puno jači takmac u sudaru aktualnog prvaka Francuske i osvajača francuskog Kupa.