[Video] Subašić sačuvao mrežu u visokoj pobjedi Monaca!

Monaco je pobjedom ostao na drugom mjestu i smanjio zaostatak za vodećim PSG-om za šest bodova.

Saint Etienne i Monaco na Stade Geoffroy-Guichard utakmicom su otvorili 18. kolo francuskog Ligue 1, a pobjedu su odnijeli gosti rezultatom 4:0. Naš vratar Danijel Subašić branio je čitav susret za branitelja naslova.

Već u trećoj minuti Monaco je poveo kada je odbijanac u mrežu pospremio Djibril Sidibe. U 32. minuti gosti udvostručuju prednost. Po lijevoj strani prošao je Balde Keita koji potom upošljava Thomasa Lemara, a francuski reprezentativac prvo se driblingom riješio dvojice igrača da bi potom lijepim udarcem unutar šestnaesterca poentirao za 2:0.

Monaco treći pogodak postiže u 53. minuti. Prvi udarac Radamela Falcaoa brani vratar Stephane Ruffier, ali odbijenu loptu u mrežu posprema Fabinho. Nakon primljenog pogotka Ruffier je potrčao do linijskog suca i nešto mu prigovorio. Nakon kratkog razgovora linijskog i glavnog suca, Delerue je pokazao crveni karton vrataru domaćina.

U 60. minuti domaćin je u opasnoj zoni izgubio loptu. Fabinho se sjurio prema šestnaestercu i potom uposlio Keitu koji s ruba kaznenog prostora pogađa za konačnih 4:0. Tako je Subašić zaradio ‘clean sheet’ jer je sačuvao mrežu svih 90. minuta.

Monaco je pobjedom ostao na drugom mjestu i smanjio zaostatak za vodećim PSG-om za šest bodova, ali Parižani svoju utakmicu 18. kola igraju u subotu kod Rennesa. Saint Etienne je trenutno na 15. poziciji s dva boda više od opasne zone.