NAJNOVIJE VIJESTI

[VIDEO] Superkup: Atletico ispisao povijest! Kalinić postao deveti Hrvat osvajač Superkupa!

Atletico je nadigrao Real u gradskom derbiju.

Prvi put u povijesti dva kluba iz istoga grada odigrali su europski Superkup. U estonskom Tallinnu na A Le Coq Areni Atletico Madrid je nakon produžetaka sa 4:2 pobijedio Real Madrid i osvojio svoj treći Superkup.

Rojiblancosi su u posljednjih deset utakmica protiv Reala iz njih čak devet izašli neporaženi. I danas su krenuli na najbolji mogući način. Već u 50. sekundi Diego Godin je centrirao, a Diego Costa glavom primio loptu i okrenuo Ramosa, prešao i Varanea te iz mrtvog kuta kroz rukavice Keylora Navasa zabio za vodstvo. Bio je to najbrži gol u povijesti Superkupa.

Asensio je u 17. minuti mogao petom izjednačiti, no Oblak je upisao prvu obranu. Marcelov udarac iz 25. minute kao da je bio nagovještaj buđenja Reala. Naime, samo dvije minute kasnije Gareth Bale uputio je odličan centaršut, a Benzema takozvanim tap-inom izjednačio. Mogao je Asensio preokrenuti u 30. minuti, no pucao je pored gola i na odmor se otišlo s neodlučenim rezultatom.

Iz prve prave prilike Kraljevski klub je u nastavku došao do vodstva. Nakon što je Benzema povlačio Juanfrana u kaznenom prostoru Rojiblancosa, to je rezultiralo igranjem rukom desnog beka Atletica. Poljski sudac Szymon Marciniak pokazao je na bijelu točku, a Real iz svog najjačeg oružja preko Ramosa stigao do prednosti.

Luka Modrić u igru je ušao u 57. minuti, a 15 minuta kasnije imao je priliku, no s ruba kaznenog prostora pucao je na osmi red tribina estonskog stadiona. Kazna je stigla u 79. minuti. Angel Correa probio je desnu stranu i centrirao, a Diego Costa zakucao loptu u mrežu i svojim drugim pogotkom na utakmici izjednačio na 2:2.

Do kraja susreta nije bilo prilika i momčadi su morale igrati produžetke. U 95. minuti Carvajal je pucao ravno u Oblaka, a onda se u 98. minuti upornost Coste isplatila. Nije odustajao od jedne lopte, koju je prihvatio Lemar i centrirao, a Saul Niguez odličnim volejom zabio za novo vodstvo Rojiblancosa.

U 104. minuti dolazi do rješenja pitanja pobjednika. Costa je osvojio jedan duel i povratnom loptom pronašao Vitola, koji iz prve pronalazi Kokea, a on matira Navasa i rješava pitanje pobjednika. Atletico je tako postao prvi klub u povijesti, koji je osvojio tri Superkupa iz tri finala, nakon pobjeda nad Interom i Chelseajem. Iako nije ulazio u igru, Nikola Kalinić postao je deveti Hrvat, osvajač Superkupa Europe. Diego Simeone pak, postao je najuspješniji trener Rojiblancosa sa sedam osvojenih trofeja.