[VIDEO] Superkup Engleske: Manchester City na krilima Argentinca srušio Chelsea!

Guardiolina momčad došla je do prvog trofeja ove sezone.

Manchester City osvojio je engleski Superkup, takozvani FA Community Shield. U finalu, tradicionalno igranom na Wembleyju, s 2:0 pobijedio je domaćina, Chelsea.

Unutar prvih desetak minuta Građani su već imali tri prilike, no Sane, Mahrez i Pedro nisu bili precizni. Ipak, pritisak Guardioline momčadi urodio je plodom u 13. minuti kada Foden upošljava Sergija Aguera, a on fenomenalnim pogotkom s ruba kaznenog prostora dovodi City u prednost. Bio je to njegov jubilarni, 200. gol u karijeri za Manchester City.

Novi Argentinčev udarac Caballero je u 18. minuti uspio obraniti, kao i pokušaj Sanea iz 24. minute, a prvi udarac Chelseaja vidjeli smo u 25. minuti, no Morata je pucao daleko pored gola. Do odmora Hudson-Odoi je pucao preko gola i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom Cityja.

Aguero je odlično otvorio nastavak. Prvo je u 50. minuti zamalo pucao pored gola, da bi samo osam minuta kasnije još jednim fantastičnim pogotkom povisio na 2:0. Plavci su do kraja susreta imali nekoliko poluprilika, od kojih najviše vrijedi izdvojiti pokušaje Pedra i Williana, no udarci nisu išli u okvir gola Čileanca Brava i Građani su osvojili svoj peti Superkup (1937., 1968., 1972., 2012., 2018.), dok je Chelsea poražen u drugom uzastopnom finalu.