[VIDEO] Superkup: Rakitić nakon preokreta do prvog trofeja sezone, Messi napravio nešto što nitko nikada u Barceloni nije!

Odlično otvaranje sezone za Barcelonu.

Španjolska klupska sezona tradicionalno kreće Superkupom, a ove godine dobili smo promjenu u pogledu odigravanja ovog susreta. Naime, više nema igranja dvije utakmice, a igralo se i na neutralnom terenu u Maroku. Sastali su se osvajač duple krune Barcelona i viceprvak Copa del Rey Sevilla, a susret je završen pobjedom Barcelone 2:1.

Već u devetoj minuti iz prve prave prilike Sevilla je postigla pogodak. Muriel je uposlio Sarabiju, koji zabija pogodak. Iako je prvotno bio poništen, suci su uz pomoć videotehnologije presudili da je pogotka ipak bilo. Šest minuta kasnije Vaclik je obranio Messijev pokušaj, kao i Albin iz 18. minute, dok je u 24. minuti Luis Suarez pucao ravno u češkog golmana.

Tragičar primljenog pogotka Barcelone, Clement Lenglet, koji nije pravovremeno izašao u pravljenje zamke za zaleđe, imao je veliku priliku u 28. minuti nakon slobodnog udarca Messija, no glavom je zamalo pucao preko gola. Osam minuta prije kraja prvog dijela Suarez je izbio sam pred golmana, no pucao je pored gola, da bi konačno u 42. minuti Blaugrana izjednačila. Messijev slobodni udarac zaustavila je vratnica, no na odbijenoj lopti našao se Gerard Pique i izjednačio.

Ernesto Valverde u nastavku je odlučio uvesti Ivana Rakitića i Philippe Coutinha, a do prve prilike morali smo čekati na 60. minutu. Tada je Messijev pokušaj iz slobodnog udarca obranio Vaclik, a dvije minute kasnije nakon prvog Sevillinog kornera Vazquez je glavom pogodio gredu. Ogromnu priliku u 63. minuti propustio je Dembele, kada je pucao ravno u Vaclika, a Vazquez ni u 69. minuti nije pronašao okvir gola.

Vaclik je upisao dvije uzastopne obrane u 77. minuti nakon udaraca Albe i Messija, no ništa nije mogao minutu kasnije. Messi je ponovno izveo slobodni udarac do Dembelea, a svjetski prvak fenomenalnim udarcem uz samu gredu zabio gol za preokret i pobjedu.

Bio je to 13. naslov pobjednika Superkupa katalonske momčadi, a Lionel Messi ušao je u klupsku povijest. Naime, čudesni Argentinac osvojio je i 33. trofej s Barcelonom u karijeri, čime je prestigao Andresa Iniestu (32) na vječnoj listi i postao nogometaš s najviše trofeja u povijesti Blaugrane.

U 90. minuti Ter Stegen je napravio kazneni udarac na bivšem nogometašu Barcelone Aleixu Vidalu, no iskupio se obranom pokušaja Ben Yeddera i ostalo je 2:1.