[Video] Svjetsko klupsko prvenstvo: Gremio prvi finalist, Urawa završila kao peta!

U srijedu drugu utakmicu polufinala igraju Real Madrid i Al-Jazira.

Ujedinjeni Arapski Emirati su domaćin ovogodišnjeg Svjetskog klupskog prvenstva, a u utorak je brazilski Gremio postao prvi finalist natjecanja.

Prvo su marokanski Wydad i japanska Urawa igrali na stadionu Hazza bin Zayed Stadium utakmicu za peto mjesto, a nakon uzbudljive utakmice pobijedio je osvajač azijske Lige prvaka s 3:2.

Urawa je povela u 18. minuti fantastičnim dalekometnim udarcem Brazilca Mauricija. Tri minute poslije Marokanci dolaze do izjednačenja preko Ismaila El Haddada čiji ubačaj iz slobodnog udarca nitko nije dirao te je tako prevario vratara Shusakua Nishikawu. Međutim, Japanci vraćaju prednost u 26. minuti. kada je Yosuke Kashiwagi bio precizan nakon odlične timske akcije.

U 60. minuti Urawa diže prednost na 3:1. kada je strijelac ponovno Mauricio udarcem unutar kaznenog prostora, a nakon što mu se lopta odbila. Reda Hajhouj u 94. minuti iz najstrože kazne smanjuje na konačnih 3:2.

Drugu utakmicu dana, prvu polufinalnu, igrali su brazilski Gremio i meksička Pachuca, a pobijedio je osvajač Copa Libertadoresa nakon produžetaka s 1:0.

U regularnom vremenu nije bilo golova pa su klubovi pristupili produžecima u kojima se bolje snašao južnoamerički predstavnik. Igrala se 95. minuta kada je Everton fantastično pogodio unutar šestnaesterca Pachuce udarcem u gornji desni kut. Do kraja susreta Meksikanci su ostali s igračem manje nakon što je Victor Alfonso Guzman dobio drugi žuti karton.

U srijedu drugu utakmicu polufinala igraju Real Madrid i Al-Jazira. Pobjednik će igrati u finalu protiv Gremija, dok će poraženi igrati protiv Pachuce za treće mjesto.