[VIDEO] Trenutak za pamćenje: Pogledajte način na koji je Camp Nou zahvalio Iniesti

Kapetan Blaugrane odigrao je svoj posljednji El Clasico.

U sinoćnjoj utakmici 36. kola španjolske Primere Barcelona je na Camp Nou ugostila madridski Real i remizirala 2:2, čime je ostala neporažena momčad španjolskog prvenstva. Dva najbolja napadača obje momčadi zabijala su golove, Lionel Messi i Luis Suarez s jedne, odnosno Cristiano Ronaldo i Gareth Bale s druge strane.

Međutim, rezultat je ostao po strani i vrijeme kao da je stalo u 57. minuti utakmice. Naime, tada je Ernesto Valverde u igru odlučio uvesti Paulinha i to umjesto Andresa Inieste. Cijeli stadion naklonio se jednom od najvećih igrača moderne ere i najboljem veznom igraču svijeta.

Don Andres, El Capita, potekao je iz La Masije, a još davne 2002. godine debitirao je za prvu momčad Katalonaca. 16 godina kasnije igra svoju posljednju sezonu u dresu Blaugrane, nakon koje će vjerojatno otići u Kinu i završiti svoju profesionalnu karijeru.

Nakon utakmice izjavio je: “Ovo je bio odličan El Clasico i čestitam cijeloj ekipi na trudu i zalaganju te njihovoj energiji. Bila je to lijepa utakmica i oba kluba dala su sve od sebe za pobjedu. Ipak, možemo biti zadovoljni s remijem jer smo cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje. Idemo nastaviti ovim tempom i zaključiti ligu bez poraza”.