]VIDEO] U dvoboju najboljih hrvatskih košarkaša pobjeda otišla Bogdanoviću

Iako je Šarić odigrao puno bolju utakmicu od Bogdanovića, na kraju nije imao razloga za slavlje.

Sinoć je na NBA parketima odigrano 11 utakmica, svi klubovi u kojima igraju naši igrači imali su svoje utakmice, a sve oči hrvatskih ljubitelja loptanja pod obručima bile su usmjerene na utakmicu u Philadelphiji.

Sixersi su poraženi na svom parketu od Indiane sa 101:98. Imali su Pacersi prednost tokom čitave utakmice, Myles Turner je 21 sekundu prije kraja zabio oba bacanja za 101:96, osam sekundi kasnije Joel Embiid je zakucao za smanjenje na tri razlike, a samo sedam sekundi prije isteka vremena Victor Oladipo napravio je prekršaj u napadu i prušio Sixersima šansu da tricom izbore produžetak. Neshvatljivo je kako su loptu dali u ruke centru Embiidu koji je prvi igrač franšize, ali ipak je centar i velika većina igračkog kadra ima sigurno bolji šut za tri poena.

Pokazali su Sixersi tim potezom da još nisu ekipa za nešto više, The Process će još neko vrijeme trajati, a Pacersi su upisali vrijednu pobjedu u borbi za što bolju poziciju i prednost domaćeg terena u doigravanju.

Bojan Bogdanović podbacio je u ovoj utakmici, na parketu je proveo 25 minuta, postigao dva poena uz katastrofalan šut 1/11. Prikupio je Bojan pet skokova i tri asistencije. Dario Šarić je ponovo odigrao sjajno, za 32 minute provedene u igri postigao je 18 koševa uz tri skoka i asistencije. Embiid je bio najbolji strijelac utakmice sa 29 koševa, a Turner je predvodio Indianu sa 25 koševa.

Orlando našeg Marija Hezonje doživio je težak poraz od 36 razlike na gostovanju u San Antoniju. Hezonja je za 28 minuta ubacio 4 koša, dodao je šest skokova i tri asistencije, uz ukradenu loptu. Aldridge je sa 24 koša bio najefikasniji, Mills je dodao 13, a Orlando je bio toliko slab da nitko nije zabio više od 10 koševa.

Međusobni dvoboj naših reprezentativaca bio je i u Arizoni gdje su Cleveland Cavaliersi sa 129:107 pobjedili Sunse. LeBron James sa 28, Jordan Clarkson sa 23 i Kyle Korver sa 22 bili su najbolji u pobjedi, a Ante Žižić opet je odigrao odličnu utakmicu.

Žižić je za 14 minuta ubacio 11 koševa, bez promašaja iz igre, uhvatio je četiri skoka uz asistenciju i skok, ali imao je i tri izgubljene lopte. Dragan Bender je u porazu nastupio 23 minute i za to vrijeme postigao sedam koševa uz pet skokova, tri asistencije i blokadu.

LA Lakersi su na svom parketu pobjedili Denver i ostali na minimalnim šansama za playoff, a Ivica Zubac proveo je u igri samo četiri minute bez učinka. Imao je jedan pokušaj koji nije pogodio. Randle i Kuzma sa 26, te Thomas sa 23 najzaslužniji su za pobjedu Lakersa, dok je Denvera u igri držao Chandler sa 26 koševa.

Philadelphia – Indiana 98:101

Washington – Minnesota 111:116

Atlanta – Oklahoma City 107:119

Brooklyn – Toronto 102:116

NY Knicks – Dallas 97:110

Chicago – LA Clippers 106:112

New Orleans – Charlotte 119:115

San Antonio – Orlando 108:72