[VIDEO] U21: Hrvati igrali, Česi zabijali! Prvi poraz mini Vatrenih

Katastrofalan rezultat naših reprezentativaca.

Izabranici izbornika Nenada Gračana gostovali su danas kod Češke u Karvinu, te su upisali prvi poraz u kvalifikacijama, završilo je 2:1.

Nije dobro Hrvatska izgledala u prvom poluvremenu. Izbornik u igri nije imao pravog napadača, a lažnu devetku glumio je Nikola Vlašić kojemu to nije prirodna pozicija. Već od 13 .minute domaćini su poveli pogotkom Davida Lisckhe. Mini Vatreni imali su dvije dobre prilike preko Alena Halilovića. Prvu mu je odlično obranio vratar domaćih dok je u 44. minuti krenuo sam prema Češkom vrataru, ali pucao je iznad gola.

Dobro su Hrvati krenuli u drugo poluvrijeme, nekoliko puta opasno zaprijetili, ali gol smo vidjeli tek u 63. minuti. Iz kornera je ubacio Halilović, a najviši u skoku bio je Duje Ćaleta Car koji postiže pogodak za izjednačenje.

Nakon pogotka Gračanovi izabranici krenuli su po tri boda, ali to im se nije isplatilo jer su Česi samo osam minuta kasnije postigli pogodak za novo vodstvo preko Filipa Haseka. U 85. minuti ponovno prijeti Halilović, ali veliku obranu upisao je Jindrich Stanek.

Ovom pobjedom Češka je stigla na samo tri boda zaostatka za Hrvatskom. Za četiri dana Hrvatska u Velikoj Gorici dočekuje reprezentaciju Moldavije.

Češka (4-1-4-1): Stanek – Wiesner, Kral, Lischka, Knejzlik – Kulhanek – Trubač, Hašek, Saček, Macek – Pulkrab.
Hrvatska (4-2-3-1): Posavec – Karačić, Šimić, Ćaleta Car, Sosa – Moro, Balić – Halilović, Ćorić, Brekalo – Vlašić.