[VIDEO] U21: Mini Vatreni deklasirali Moldavce

I drugi puta u kvalifikacijama Hrvatska je bila bolja od Moldavije.

U sklopu sedmog kola kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo do 21 godine, hrvatska nogometna reprezentacija ugostila je reprezentaciju Moldavije te upisala petu pobjedu u odigranih sedam utakmica. Strijelci za Hrvatsku bili su Marin Jakoliš, Fran Karačić, dok je dva pogotka postigao Nikola Vlašić.

Dugo je trebalo izabranicima Nenada Gračana da probije zid moldavske obrane. U prvih deset minuta dva udarca glavom prema vratima gostiju upisali su Jakoliš i Šimić. Nažalost, u desetoj minuti utakmice teže se ozlijedio Nikola Moro, koji je morao napustiti teren, a umjesto njega ušao je Ivan Fiolić. Upravo je Fiolić imao izglednu priliku u 31. minuti, ali njegov udarac nogom je obranio vratar gostiju Cebotari. Četiri minute kasnije Hrvatska je stigla u vodstvo. Iz slobodnog udarca ubacio je Halilović, a Nikola Vlašić je glavom postigao svoj treći pogodak u ovim kvalifikacijama.

Već u prvih pet minuta drugog poluvremena Hrvatska je postigla dva pogotka. Drugu asistenciju na utakmici upisao je Halilović, a prekrasan pogodak  postigao je Marin Jakoliš. Tri minute kasnije Vlašić postiže još jedan pogodak glavom, nakon loše reakcije gostujućeg vratara. U 74. minuti novi pogodak za Hrvatsku postiže Fran Karačić nakon ubačaja Andrije Balića.

U ranije odigranom susretu ove skupine, Grčka je na domaćem terenu pobijedila Češku s visokih 3:0 te ostala na vrhu skupine.

Hrvatska: Posavec, Karačić, Sosa, Ćaleta Car, Šimić, Balić, Moro (od 13. Fiolić), Vlašić, Brekalo, Halilović (od 76. Ćorić), Jakoliš (od 65. Roguljić)

Moldavija: Cebotari, Tibuleac, Marandici, Prepelita, Tiscul, Dragan, Craciun, Macritchii A., Macritchii V., Boiciuc, Nicolaescu