[VIDEO] US Open: Maria Šarapova pobijedila i Kenin i osigurala drugi tjedan posljednjeg Grand Slama

Maria Šarapova preskočila je još jednu prepreku na ovogodišnjem US Openu. U susretu šesnaestine finala sa 7:5 i 6:2 izbacila je Amerikankom Sofiju Kenin i zakazala susret osmine finala protiv Anastasije Sevastove, koja je izbacila našu Donnu Vekić.

MaSha je od samog početka izgledala bolje na terenu, što je rezultiralo breakom i vodstvom od 3:1. Međutim, mlada Amerikanka pri rezultatu 4:3 oduzela je servis Ruskinji i igrao se izjednačen set sve do 6:5 za Šarapovu. Tada trenutno 146. igračica svijeta koristi svoju prvu break, a ujedno i set loptu te osvaja set sa 7:5.

U drugom setu Šarapova je ponovno pokazala da je u odličnoj formi i zašto je bila svjetski broj jedan. Na brzinu je došla do vodstva od 3:0, da bi još jednim breakom pri rezultatu 5:2 osigurala pobjedu pretvorivši prvu meč loptu u pobjedu.

U sat i 44 minute igre Šarapova je imala čak osam asova, više returna, winnera i gemova, a jedini segment u kojem je bila podređenija u odnosu na Kenin bio je postotak prvog servisa. Ukoliko pobijedi Sevastovu, biti će to njezino prvo četvrtfinale US Opena još od 2012. godine.